Akıllı sözleşme platformlarında gizliliğe odaklanan Panther Protocol, Polygon ile yeni bir ortaklık duyurdu.

 Akıllı sözleşme platformlarında gizliliğe odaklanan Panther Protocol, Polygon ile yeni bir ortaklık duyurdu.Ortaklık, ikisinin son kullanıcılarını güçlendiren gizlilik özellikleri geliştirmek için Polygon üzerine inşa edilen projelerle el ele verdiğini görecek.

Ethereum'daki Layer-2 ölçekleme çözümü olan Polygon, Panther Protocol ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklık, merkezi olmayan finans dünyasında mahremiyete odaklanacak ve iki kuruluş, son kullanıcılarını güçlendiren gizlilik özellikleri geliştirmek için Poligon üzerine inşa edilen projelerle çalışacak.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Panter Protokolü, blok zincirleri birbirine bağlayan uçtan uca bir gizlilik protokolüdür. Kurumlara dijital varlık piyasalarına uyumlu bir şekilde katılmaları için açık bir yol sağlarken, Web3 ve DeFi platformlarına gizliliği geri yüklemeye odaklanır.

Panther, MVP'sini Polygon üzerine inşa ediyor. Bununla birlikte, ZKP tokenini  Ethereum üzerinde başlatacak ve tokenleri  birbirine bağlamak için Polygon'un birlikte çalışabilirlik özelliklerini kullanacak. Basın açıklamasında proje, inanılmaz teknik yeteneklerini ve düşük ücretlerini gösterdiği için Polygon'u seçtiğini ortaya koydu.

Panther Protocol CEO'su Oliver Gale Şunları Söyledi:

Polygon'un yaklaşımı, Ethereum ağına ölçeklenebilir, düşük maliyetli işlemlerin yanı sıra halihazırda teknolojilerini kullanan DeFi protokollerinin gelişen ekosistemini getiriyor. Panther'in ortaklığı, tüm Panther kullanıcıları arasında gizliliği koruyan, ölçeklenebilir ve düzenleyici uyumlu bir şekilde zAsset yardımcı programını mümkün kılacak ve gerçek kurumsal benimseme ve perakende kullanımının kapılarını açacaktır.

Polygon'daki MVP, varlıkların korunması ve korumasının kaldırılması, varlıkların özel transferi, web cüzdanı aracılığıyla protokolle etkileşime girme yeteneği, Panther kasaları ve seçilen işlemlerin ve bunların bağlantılarının gönüllü olarak tam olarak açıklanması gibi özelliklerden yararlanacaktır.

Panther, Polygon ile ortaklık kurarak artık birlikte çalışabilir gizlilik ve uyumluluk dostu seçici ifşa mekanizmalarını Polygon ağında kullanabilecek. Polygon, projeye teknik destek sağlayacak ve ekosistemi üzerine inşa edilen diğer girişimlerle işbirliği yapmasına yardımcı olacak.

Panther, DeFi'de Gizliliği Hedefliyor

Hem Polygon hem de Panther, gizliliğin değerini temel bir insan hakkı olarak kabul eder. İkincisi, kullanıcılarının daha iyi zAssets olarak bilinen teminatlı, gizliliği artıran sıfır bilgili varlıkları basmasına izin vermek için zkSNARK teknolojisini kullanır. Bunu yapmak için, kullanıcıların dijital varlıklarını herhangi bir blok zincirinden Panther kasalarına yatırması gerekir. zAsset'leri aldıktan sonra bunları DeFi ekosisteminde kullanabilirler.

Polygon'daki MVP, kullanıcılara "varsayılan olarak DeFi birleştirilebilirliğini korurken gizlilik sağlayan" zAssets'i tanıma fırsatı verecek.“ZAssets'i basmak, etkili bir şekilde bir koruyucu mekanizma ve yakmak ise koruyucusuz olarak görülebilir. Poligon üzerinde az sayıda korumalı gizlilik havuzu aracılığıyla uygulanacaktır ve Panther kasalarında yerel teminatla kalıcı olarak 1:1 desteklenen zAssets bakiyelerini koruyacaktır”, proje basın açıklamasında belirtildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ