Polygon ID altyapısı, cüzdan SDK'sı, cüzdan uygulaması, doğrulayıcı SDK'sı ve sorun düğümü dahil olmak üzere dört araç sunar.

Polygon, Kimlik Pazarında Devrim Yaratmak Ve Dünya Çapında Milyarlarca İnsan İçin Daha Güvenli Hale Getirmek İçin 4 Büyük Araç Yayınladı

Polygon ID altyapısı, cüzdan SDK'sı, cüzdan uygulaması, doğrulayıcı SDK'sı ve sorun düğümü dahil olmak üzere dört araç sunar.
Polygon ID çerçevesi üç modülden oluşur: Kimlik Sahipleri, Düzenleyenler ve Doğrulayıcılar.

Polygon blok zincirinin arkasındaki ekip, blok zinciri teknolojisinin gücünü kullanarak tanımlamayı desteklemek için titizlikle çalışıyor. Polgon ID ekibi, bireylerin KİMLİKLERİNDEN ödün vermeden daha eşitlikçi bir internet altyapısı oluşturmak için çalışıyor.

En son geliştirmede, Polygon ID ekibi, kendi kendini yöneten bir geleceğe doğru hareket eden dört araç yayınladı. Bu dört araç, cüzdan SDK'sı, cüzdan uygulaması, doğrulayıcı SDK'sı ve sorun düğümünü içerir.

Polygon ID'nin kimlik altyapısı, kullanıcılar ve uygulamalar arasında güvenilir ve güvenli ilişkileri kolaylaştırmayı amaçlar. Varsayılan olarak, kendi kendine egemen kimlik ve gizlilik ilkelerini izler.

İşletmeler ve kuruluşlar, Polygon ID'yi kullanarak kullanıcıları hakkında doğrulanabilir kimlik bilgileri verebilir. Ayrıca, Poligon Kimlikleri, kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa etmeden kimliklerini sağlamalarına olanak tanıyan sıfır bilgi kanıtları sunar. Böylece mahremiyetten taviz vermeden ifade özgürlüğünü sağlar.

Her kimlik, merkezi olmayan tanımlayıcı (DID) olarak adlandırılan benzersiz bir tanımlayıcı kullanılarak tanımlanacaktır. Ayrıca, kimliğe dayalı bilgilerin temsili, doğrulanabilir kimlik bilgileri (VC'ler) aracılığıyla gerçekleşir. Temel olarak, bir VC, bir birey/kurum/nesne ile ilgili her türlü bilgiyi temsil eder. VC, DAO veya benzeri bir şey tarafından verilen bir üyelik sertifikası olabilir.

Polygon ID'nin Mimari Çerçevesi

Polygon ID çerçevesinin mimarisi üç modülden oluşur:

Kimlik Sahibi: Bu, cüzdanında iddiaları tutan bir varlıktır. Doğrulanabilir kimlik bilgileri (VC'ler), bir düzenleyici tarafından sahiplerine verilecektir. Kimlik Sahibi, verilen VC'lerin sıfır bilgili bir kanıtını oluşturacak ve bu kanıtları doğrulayıcıya sunacaktır.
İhraççı: Belirtildiği gibi, ihraççı, sahiplerine VC ihraç edecek bir varlıktır. Bu kimlik, bir kişi, bir kuruluş veya bir şey gibi herhangi biri olabilir. Her doğrulanabilir kimlik bilgisi (VC) bir düzenleyiciden gelir ve onlar tarafından kriptografik olarak imzalanır.
Doğrulayıcı: Doğrulayıcının işi, bir hamil tarafından sunulan kanıtları doğrulamaktır. Sahiplerden, cüzdanlarında tuttukları VC'lere dayalı olarak kanıt göndermelerini isteyecektir. Doğrulayıcı, kanıtı doğrularken bir dizi kontrol gerçekleştirir.
Bu üçünün dışında bir cüzdan, VC'lerin ihraççı ile sorunsuz alışverişinde ve aynı anda Kanıtların Doğrulayıcı ile değiş tokuşunda çok önemli bir rol oynar. Çokgen açıklıyor:

Özünde, cüzdan bir kullanıcının özel anahtarını saklar, İhraççıdan VC'leri getirir ve Doğrulayıcıya sunulmak üzere sıfır bilgi kanıtları oluşturur. Hassas bilgilerin taşıyıcısı olan Cüzdan, Sahibinin kimliğinin korunmasını ve korunmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır ve Sahibinin izni olmadan hiçbir hassas veri üçüncü şahıslara ifşa edilemez.

Polygon Kimliklerini kullanmanın temel faydalarından bazıları, sıfır bilgi kanıtları, kendi kendine egemenlik, zincir içi ve zincir dışı doğrulama, geçişli güven vb. ile daha fazla gizliliktir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ