Lark Davis, benimsenme oranı çok yüksek olduğu için MATIC'in yutturmaca değerinde olduğuna inanıyor.

Polygon MATIC 2022

Lark Davis, benimsenme oranı çok yüksek olduğu için MATIC'in yutturmaca değerinde olduğuna inanıyor. Raporlara göre, Polygon'un günlük ortalama kullanıcı sayısı geçen hafta 350.000 oldu.

Bir kripto analisti ve YouTuber olan Lark Davis, yeni bir videoda kapsamlı bir Polygon analizi ile ortaya çıktı. Ona göre, Poligon'un üç temel kullanım amacı vardır. İlk olarak, tokeni  MATIC , bir ücret olarak kullanılmak ve işlemlerin daha ucuza yapılmasını sağlamak için tasarlandı.

Ücret ödemek için cüzdanınızda küçük bir MATIC tokeninin olması gerekir ve tokenin 5 doları yaklaşık 100 işlem için kullanılabildiğinden daha ucuzdur.

Ayrıca MATIC, staking için tasarlanmıştır. Son olarak, token arzını zaman içinde azaltmak için uzun vadeli fiyat takdiri için iyi olan bir yakma işlevi tanıtıldı. Şu an itibariyle 633.000 MATIC yanmış durumda.

Sayılarla MATIC

Raporlara göre, Polygon'un günlük ortalama kullanıcı sayısı geçen hafta 350.000 oldu. Ayrıca, günlük ortalama işlemi 3.31 milyondu ve ortalama işlem maliyeti 0.017$'dı. Polygon, dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea ile entegre olduğu için NFT endüstrisinde de büyük bir etki yarattı. NFT faaliyeti, 938 milyon dolarlık kümülatif hacimle çok yüksek olmuştur. Ağda 15,2 milyon NFT sahibi, toplam hacimde 32 milyon NFT ve sadece Mart ayında NFT ticareti yapan 5 milyon benzersiz cüzdan var.

Aave, Pooltogether, Sushiswap, Open Sea, Curve Finance, Decentraland ve daha birçok büyük #defi uygulamasıyla entegrasyon.

Aave on Polygon'da TVL 1 milyara yaklaşıyor. $matik değeri düşük

Lark Davis, benimsenme oranı çok yüksek olduğu için MATIC'in hype değerinde olduğuna inanıyor. Şu anda, ölçeklendirmek için Poligon kullanan 10.000'den fazla dApp var. Ethereum ağındaki en büyük uygulamaların tümünün Polygon'da bulunabileceğini belirtmek ilginçtir.

MATIC Meydan Okuması

Etkileyici istatistiksel rakamlarından bağımsız olarak, ağdaki Kilitli Toplam Değer  TVL , Haziran 2021'deki zirvesi sırasında 10 milyar dolardan yaklaşık yüzde 50'lik bir düşüş olan 4,4 milyar dolara büyük ölçüde düştü.

Son zamanlarda, Polygon ağı 11 saatliğine çöktü. Davis'e göre, ağ sonuçta bir yazılımdır, bu nedenle zorlukları olabilir. İçinde hatalar olabilir ve üzerinde düzinelerce uygulama olduğu için dramatik şeyler devam edebilir. Polygon gibi bu yeni kripto zincirlerinde bu normaldir.

Poligonun Geleceği

Davis, yeşil manifestosunu açıkladıktan sonra karbon nötr olmayı planladığı için poligonun çok yükseliş eğiliminde olduğunu belirtti. Teknoloji güçlü rakamlarla gelişirken, karbon nötr kararı daha geniş bir kitleye hitap etmek için uzun bir yol kat edecek. Polygon, yakın zamanda yayınlanan bir belgeye göre farklı ölçeklendirme çözümlerine de odaklanıyor. Polygon için bir sonraki ana bölüm olarak ZK Technology'ye stratejik bir odaklanma hakkındaydı.Bundan, Davis'e göre Polygon'un benzeri görülmemiş büyümesinin buna değer olduğu açıktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ