2022'deki kripto kışına rağmen, Polygon'daki NFT işlem hacimleri piyasadaki yeni rekor seviyelere ulaştı.

Polygon NFT Ticaret Hacmi Patladı – MATIC Milyarlarca Kullanıcıyı Web3

2022'deki kripto kışına rağmen, Polygon'daki NFT işlem hacimleri piyasadaki yeni rekor seviyelere ulaştı.
Polygon, işletmelerin NFT'lerini başlatmaları ve Web3 dünyasına giriş yapmaları için başvurulacak bir platform haline geliyor.

Ethereum'un Layer-2 ölçeklenebilirlik platformu Polygon, genişleyen ekosistemi ve kripto alanındaki ayak izi ile haberlerde yer almaya devam ediyor. Geçen yıl, Polygon'un yerel kripto parası MATIC, emsal altcoinlere kıyasla oldukça iyi bir performans sergiledi ve ilk on kripto listesine girdi.

Ayrıca, düşük ücreti ve anında transfer yetenekleri nedeniyle, Polygon blok zinciri, birkaç piyasa oyuncusunun misli olmayan tokenlerini (NFT'ler) piyasaya sürmesi için gidilecek bir ağ haline geliyor. Geçen yıl boyunca, Ethereum ölçeklendirme çözümü, NFT satışlarında iyi bir hacme tanık oldu. Geçen yılki kripto kışına rağmen, Polygon kendi 2021 OpenSea NFT hacim rekorunu aşarak NFT satışlarında 324 milyon dolar elde etti.

Polygon'un 2022'deki NFT OpenSea programı rekor bir artış gördü. Ayrıca, Layer-2 blok zinciri, Aralık 2022'nin son haftasında NFT işlem hacimlerinde de güçlü bir artışa tanık oldu.

Ethereum rakibi olarak Solana, kripto borsası FTX'in çöküşünün ardından büyük bir sorunla karşı karşıya ve birkaç NFT yayıncısı platformdan uzaklaşıyor. Bu, Ethereum ve Polygon gibi oyunculara son derece fayda sağladı.

Bir yaratıcılar ve inşaatçılar topluluğu tarafından oluşturulan 15.000 küratörlü NFT'ye sahip üretken bir sanat projesi olan y00t gibi bazı popüler NFT koleksiyonları, bu yıl 2023'te Polygon blok zincirine geçmeyi planlıyor. Aavegotchi gibi diğer NFT projeleri de kurmayı planlıyor devam eden Polygon blok zincirinde bir temel. Bu yıl birkaç NFT projesinin daha Polygon ekosistemine katılmasını bekliyoruz.

Polygon, Web3'te Milyarlar Alacak

Web3 çılgınlığı geçen yıl patladı ve her büyük işletme bu hızla gelişen Web3 endüstrisine adım atıyor. Buradaki büyük fırsatı gören Polygon, Web2 şirketlerinin Web3 dünyasına sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasına yardımcı olmak için bir köprü görevi gördü.

Polygon, Reddit ve Starbucks gibi bazı büyük markalarla ortaklık kurarken onları NFT'lere ve Web3 ekosistemine dahil etti. Ayrıca Polygon, birden çok dikeyde faaliyet gösteren işletmeler için önemli ortaklıklar kurmuştur. Polygon'un ortak olduğu popüler şirketlerden bazıları Meta, Adobe, Adidas, Disney, Draft Kings, Dolce ve Gabbana ve çok daha fazlasıdır.

Kahve devi Starbucks kısa süre önce Polygon blockchain ağı üzerine inşa edilen NFT odaklı Web3 ödül programı Starbucks Odyssey'i başlattı. Starbucks ayrıca, Starbucks Odyssey'e benzeri görülmemiş bir ilgi olduğunu ve müşterilerden gelen tepkilerin de çok büyük olduğunu söyledi. Starbucks Odyssey, bu yıl 2023'te, kullanıcıların bazı sınırlı sayıda NFT'ler alıp satmasına olanak tanıyan NFT pazarını başlatmayı planlıyor.

Giderek daha fazla işletme NFT'lerin ve Web3'ün heyecan verici dünyasını keşfettikçe, Polygon onların gereksinimlerini karşıladığından ve sorunsuz bir endüstri geçişi sağladığından emin oluyor

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ