Polygon Labs, merkezi olmayan oyun geliştirmeyi hızlandırmayı ve Web3'ün benimsenmesini daha da artırmayı amaçlayan Immutable ile yeni ortaklarını duyuruyor.

Polygon, Sıfır Bilgi Teknolojisini Kullanarak Özel Bir Oyun Blok Zinciri Oluşturmak İçin Immutable İle Stratejik Bir Ortaklık Duyurdu – MATIC İçin Roket Yakıtı Mı?

Polygon Labs, merkezi olmayan oyun geliştirmeyi hızlandırmayı ve Web3'ün benimsenmesini daha da artırmayı amaçlayan Immutable ile yeni ortaklarını duyuruyor.
Ortaklık, önde gelen oyun stüdyoları için Web3 özellikli oyunların oluşturulmasını ve geliştirilmesini daha sorunsuz ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olacak.

Yakın tarihli bir duyuruda Polygon, Immutable ile yeni bir ortaklık ortaya koydu. Yakın zamanda yayınlanan bir blog gönderisinde Polygon, Immutanle ile olan ortaklığı sayesinde sıfır bilgi teknolojisini kullanarak özel bir oyun blok zinciri oluşturacağını açıkladı. Ortaklık, merkezi olmayan oyun geliştirmeyi hızlandırma ve Web3'ün kitlesel olarak benimsenmesini daha da ileriye, daha geniş bir kalabalığa itme etrafında toplanıyor.

“Polygon teknolojisi tarafından desteklenen ve tam Immutable platform desteğine sahip yeni bir EVM uyumlu ZK toplaması olan Immutable zkEVM'nin önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bugünden itibaren Oyun Geliştiricileri, Immutable zkEVM ile erken entegrasyona başlamak için erken belgelere sahip olabilir. Blog gönderisinde belirtilen çokgen.”

Blog yazısı ayrıca, Immutable Platform ile Immutable zkEVM üzerinde geliştirmenin, Web3 özellikli oyunların geliştirilmesini daha hızlı, daha kolay hale getirme kapasitesine sahip olduğunu ve büyük oyun stüdyolarının yanı sıra bağımsız oyun geliştiricileri için daha az riskli olduğunu ekledi.

Delphi Digital tarafından "Ethereum oyununun tartışmasız şampiyonları" olarak taçlandırılan Polygon Labs ve Immutable, Web3 için önemli bir kavşakta bir araya geliyor. 2022'deki tüm blockchain etkinliğinin yarısı oyunlardan geldi ve oyun geliştiricilerin dörtte üçü gelecekte Web3 oyunları üzerinde çalışmayı bekliyor." Blog yazısı okundu.

Ağ, her iki platformdan gelen işbirliğinin, konseptin lansman aşamasının çok daha hızlı olmasını mümkün kılarak, geliştiriciler için karar verme sürecini yıkmaya yardımcı olduğunu savunuyor. Ayrıca ortaklık, en büyük ve en likit ekosistemin son kullanıcılara açılmasını sağlıyor.

Polygon, Yeni Ortaklıkla Oyun Sektöründeki Yerini Sağlamlaştırıyor

Ortaklık hakkında konuşan Polygon labs başkanı Ryan Wyatt, ortaklığın Polygon'un geliştiricileri güçlendirme ve kullanıcıların oyun içi varlıklarına sahip olmalarını mümkün kılma misyonunda ileriye doğru atılmış anıtsal bir adım olduğunu açıkladı.

Önde gelen küresel bir oyun platformu olarak tanınan Immutable'ın oyun platformundan yararlanmanın oyun geliştirme sürecini daha sorunsuz hale getirdiğini iddia etmeye devam etti. Ayrıca Wyatt, zengin ve benzersiz oyun deneyimlerinin yaratılmasını kolaylaştırdığını da sözlerine ekledi.

Ortaklık, Polygon'un oyun endüstrisindeki konumunu daha da güçlendiriyor, çünkü Polygon ağı zaten piyasadaki en büyük oyun projelerinden ve yayıncılardan bazılarına ev sahipliği yapmakla övünüyor. Ubisoft, Atari, Animoca, Decentraland, Somnium Space ve The Sandbox, Polygon ağı üzerine inşa edilmiş oyun projelerinden bazılarıdır. Polygon ayrıca 220 milyondan fazla benzersiz kullanıcı adresine sahiptir ve milyonlarca merkezi olmayan uygulamanın yanı sıra Stripe, Adobe ve Robinhood gibi önde gelen küresel şirketleri barındırır.

Benzer şekilde Immutable, geliştiricilerin yerleşik blok zinciri mekaniği ile Web3 oyunları oluşturmalarını ve başlatmalarını sağlamak için kullanabilecekleri oyun mağazası platform.m'nin oluşturulmasıyla Web3 oyun endüstrisinde de pazarını oluşturdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ