Polygon, mobil kullanıcılara Web3 teknolojisine kolay ve basit erişim sağlamak için Nothing ile ortaklık kurdu.

Polygon, Telefon Üreticisiyle Ortak Oldu Web3 Teknolojisini Mobil Kullanıcılara Sunacak Hiçbir Şey Yok

Polygon, mobil kullanıcılara Web3 teknolojisine kolay ve basit erişim sağlamak için Nothing ile ortaklık kurdu.

Hiçbir şey, ilk akıllı telefonu The Nothing Phone'u (1) 12 Temmuz'da neredeyse piyasaya sürmeyecek.

Merkezi olmayan Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon, telefon üreticisi ile ortaklık kuruyor Web3 teknolojisini entegre edecek hiçbir şey yok. Polygon, Nothing ile ortaklığını duyurdu ve teknolojisini Nothing Phone'a (1) getirdiğini açıkladı. Carl Pei'nin girişimi Nothing ilk akıllı telefonu Nothing Phone'u (1) 12 Temmuz'da piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket, şeffaf ve kutulu tasarımlı cep telefonunu sanal bir etkinlikle piyasaya sürecek. Benzersiz telefon şirketi, Twitch'in kurucu ortağı Kevin Lin, iPod'un yaratıcısı Tony Fadell ve Reddit CEO'su Steve Huffman gibi teknoloji uzmanlarının dikkatini çekti.

Polygon ve Nothing, ortaklığı geliştirmek ve projenin evrimini tartışmak için aylardır birlikte çalışıyor. Anlaşma, ölçeklendirme platformunun NFT'lerinin, telefon üreticisinin lansmanının kitle fonlamasını destekleyen kişiler için mevcut olacağı bir NFT üyelik kulübü ile başlayacak. Nothing Phone'u (1) ön sipariş veren kişiler de Polygon NFT'lere erişebilecek. Nothing's Black Dot NFT sahipleri belirli ürünlere ve etkinliklere erken erişime sahip olacak ve daha fazla avantajdan yararlanacak.

Poligon Hiçbir Şey ile işbirliği yapıyor

Polygon, Nothing Phone (1) ile işbirliği yaptığından, cep telefonunun Polygon platformundaki uygulamalara ve oyunlara sorunsuz erişimi vardır. Ek olarak, Nothing Phone (1), kanıta dayalı tanımlama çözümü Polygon ID dahil olmak üzere Polygon'un ödemelerine ve gelecekteki özelliklerine erişebilecek. Polygon'daki Büyüme Başkan Yardımcısı Arjun Kalsy şunları söyledi:

Kullanıcıya nasıl daha da yaklaşabiliriz? Dünyanın en büyük dağıtım platformu cep telefonudur. Temel olarak, şimdi bu teknolojiyi kitlelere götürebileceğimiz zamanlama doğruydu.

Şubat fonunun VC destekçilerinden biri aracılığıyla Hiçbir Şeyin Poligon hakkında bilgi sahibi olmadığını açıkladı. Ethereum ölçeklendirme platformu, Sequoia Capital India liderliğindeki finansman turunda 450 milyon dolar topladı. Başkan Yardımcısı ayrıca Nothing ekibinin Web3 hakkında derin bilgisi ile şaşkınlığını dile getirdi. Ekip üyesiyle ilk konuşmanın ilgisini çektiğini söyledi. "Web3'ün nasıl çalıştığını anladıklarını" kabul etti.

Kalsy, kullanıcıların merkezi olmayan bir dünyada kontrolü geri almalarına yardımcı olma ihtiyacından bahsetti. Kullanıcıların bir Android veya Apple telefona erişmeden önce bir Google Kimliği veya Apple Kimliği ile giriş yapmaları gerektiğini açıkladı. Yönetici, "Müşterinin sahibi bir dereceye kadar Apple veya Google'dır, değil mi? Değer buradan geliyor.”

Solana, Web3'ü akıllı telefonlarda daha kolay hale getirerek kripto ve NFT'leri daha geniş bir kitleye ulaştırmak için de çalışıyor. Polygon'dan farklı olarak Solana kendi akıllı telefonunu üretiyor. Kalsy, her ittifakın kendi uzmanlığına odaklanmasına izin vererek bir telefon şirketiyle ortaklık kurmayı tercih ettiğini belirtti.

Bir cep telefonu yapabilir miyiz? Eminim yapabiliriz. Ama dünyanın en iyi cep telefonunu yapar mıydık? Hayır. Bu, Carl ve HTC'nin ve Samsung'ların, LG'lerin veya dünyanın Apple'ının en iyi olduğu bir şeydir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ