Polygon'un CEO'su, Terra projeleri için Polygon blok zinciri ağına hızlı ve kolay geçişi kolaylaştırmak istediklerini söyledi.

Polygon, Terra Projelerinin Platformuna Taşınmasına Yardımcı Olmak İçin "Sınırsız Bir Multi-Milyon Dolarlık Fon" Başlattı

Polygon'un CEO'su, Terra projeleri için Polygon blok zinciri ağına hızlı ve kolay geçişi kolaylaştırmak istediklerini söyledi. Fon sınırlaması yok ve 50-60 Terra projesi, geçiş sürecini başlatmak için Polygon'a zaten yaklaştı.

Terra ekosisteminin bu ayın başlarında çöküşü, yalnızca yatırımcıları değil, platformunda çalışan birkaç protokolü de etkiledi. Ethereum'un Katman-2 ölçeklenebilirlik çözümü Polygon bu fırsatı değerlendirmek istiyor.

Polygon şimdi düzinelerce geliştiriciyi Terra tabanlı projelerini blok zinciri ağına geçirmeleri için cezbediyor. Bu çabayı desteklemek için Polygon, Terra projelerinin hızlı geçişi için "sınırsız multi-milyon dolarlık bir fon" da duyurdu.

Polygon Studios CEO'su Ryan Watt, fonun Polygon'un önceki 450 milyon dolarlık artışıyla finanse edileceğini söyledi. Ayrıca, gerekirse şirketin daha fazla sermaye dağıtmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi. TechCrunch'a konuşan Watt şunları söyledi:

Fon üzerine sınırlı bir üst sınır koymak istemiyorum çünkü amaç, Polygon'a gelmek isteyen tüm geliştiricilere yardımcı olmak için bir kenara sermaye ayırdığımızdan emin olmak. Ona sahip olmamız gerçekten önemli, çünkü tüm koşulları birbirinden benzersiz şekilde farklı.

Terra'nın sadece bir hafta içinde dramatik çöküşü kripto topluluğunu şokta bıraktı. Terra çöküşü, hiçbir zaman 60 milyar dolardan fazla yatırımcının servetinin erozyona uğramasına neden oldu. Terra düşüşü de DeFi pazarında şok dalgaları gönderdi. Wyatt dedi ki:

Bence Terra'nın çöküşü ile olanlar pek çok farklı düzeyde çok talihsiz. Büyük projeler, geliştiriciler, kurucular ve yenilikçiler üzerinde önemli ikinci dereceden etkileri vardır. Bu nedenle, nerede olursanız olun - ister Polygon'da olun, ister daha büyük web3 ekosisteminin bir parçası olun . Bu insanlara nasıl yardım edeceğinizi bulmak istersiniz.

NFT Pazarı OnePlanet İlk Finansmanı Sağladı

Polygon CEO'su Ryan Watt, on gün önce Terra projelerinin geçiş planlarını açıklamıştı. "Hızlı bir şekilde @0xPolygon'a geçmelerine yardımcı olmak için çeşitli Terra projeleriyle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Geliştiricileri ve ilgili topluluklarını platformumuza davet etmek için bu geçişlere karşı sermaye ve kaynak koyacağız ”dedi.

Geçiş süreci, Terra tabanlı NFT pazar yeri OnePlanet'in finansmanı güvence altına alan ilk kişi olmasıyla çoktan başladı. OnePlanet NFt pazaryerinde Facebook, Apple, Goldman Sachs, PwC ve KPMG'de eski çalışan olan 30 kişilik bir ekibe sahiptir.

Wyatt, Polygon blok zincirine geçmek için yaklaşık 50-60 projenin yaklaştığını da sözlerine ekledi. Belirli bir zaman çizelgesi olmamasına rağmen, Wyatt yıl sonuna kadar hareket etmelerini bekliyor. Ayrıca, bu projelerin taşınmasına yardımcı olmak için Polygon'un parasının bittiği bir an olmayacağını da sözlerine ekledi.

Ancak, erken alınan projelerin mutlaka bir miktar avantaj sağlayacağını da sözlerine ekledi. "Ekosistem için iyi ve geliştiriciler için iyi, bu yüzden bu insanların Terra'dan nasıl bir strateji oluşturacaklarını ve desteklenen ve kullanıcıları olan bir ekosisteme ve zincire nasıl geri döneceklerini anlamalarına yardımcı olmak için çözüm odaklı olmamız gerektiğini fark ettik." ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ