Kripto borsası Coinbase, Polygon blok zinciri ağında ETH ve USDC işlemlerine izin veren Polygon desteğini duyurdu.

Kripto borsası Coinbase, Polygon blok zinciri ağında ETH ve USDC işlemlerine izin veren Polygon desteğini duyurdu.Polygon'un MATIC'i, son altı hafta içinde fiyat artışına yol açan büyük bir balina birikimi gördü.

Ethereum'un Katman-2 ölçeklenebilirlik çözümü Polygon, kripto alanında ilgi odağı oluyor. Geçen hafta boyunca, Polygon'un yerel kripto para birimi MATIC, bu ayın başlarında büyük bir düzeltmenin ardından yüzde 50'lik güçlü bir ralli kaydetti.

Basın saatinden itibaren, MATIC yüzde 18 artışla 0.60 $ fiyat ve 4.7 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor. MATIC fiyatındaki mevcut rallinin arkasında birkaç neden var. 23 Haziran Perşembe günü, ABD kripto borsası Coinbase, Polygon'daki işlemleri desteklediğini duyurdu. Duyuruda şunlar kaydedildi: Önümüzdeki ay boyunca, uygun Coinbase müşterileri Polygon üzerinden ETH, MATIC ve USDC gönderip alabilecekler. Polygon entegrasyonu, Coinbase'in bu varlıkları bir L2 veya yan zincir üzerinde gönderme ve alma yeteneğini ilk kez etkinleştirdiğini gösteriyor.

Son karar, büyük ağ tıkanıklığı nedeniyle Ethereum blok zincirindeki gaz ücretinin hızla artmasıyla geldi. Sonuç olarak, projeler Polygon blok zinciri ağı gibi daha uygun fiyatlı platformlara taşınıyor.

Ancak, Polygon gibi ağlarda cüzdanlara para yatırmak genellikle maliyetli ve zaman alıcı olmuştur. Kripto borsası şunları kaydetti:

Coinbase, müşterilerin fiat'ı kriptoya dönüştürmesine ve Polygon ve Solana cüzdanlarını dakikalar içinde ve maliyetin çok altında finanse etmesine izin vererek günümüz deneyiminin zamanını, çabasını ve yüksek ücretlerini azaltıyor. Meta'nın Instagram, bu haftaki NFT baskısından hemen önce Polygon ile ortak oldu.

Poligon (MATIC) Balinaları Satın Alıyor

Polygon'un yerel kripto MATIC'indeki rallinin arkasındaki diğer nedenlerden biri, son birkaç haftadaki güçlü balina birikimidir. Ayrıca, zincir içi veri sağlayıcı Santiment şunları bildirdi:

MATIC köpekbalıkları ve balinalar yaklaşık altı haftadır oldukça büyük bir birikim eğilimi içindeler. 10 bin ila 10 milyon token arasında değişen sahiplerin katmanları, bu zaman diliminde toplu olarak çantalarına %8,7 daha fazla ekledi.

Aynı zamanda, Polygon karbon nötrlüğü hedefleri açısından önemli kilometre taşlarına ulaşıyor. Çevresel taahhüdünün bir parçası olarak, Polygon kısa süre önce KlimaDAO ile bir ortaklığa girdi. Polygon ayrıca 400.000 dolar değerinde 104.794 ton sera gazını temsil eden karbon kredisi satın aldığını da duyurdu. Bu, 2019'daki başlangıcından bu yana Polygon'un toplam karbon borcuna eşittir. Bu gelişme hakkında yorum yapan Polygon kurucu ortağı Sandeep Nainwal şunları söyledi:

Dünyamız çevresel bir krizle karşı karşıya ve blok zinciri endüstrisi, soruna katkıda bulunmayı bırakma sözü vermekten çok daha fazlasını yapmalıdır. Karbon nötrlüğüne ulaşmak önemli bir ilk adımdır, ancak önümüzde daha çok iş var. Poligon, tüm endüstri çevre için net bir pozitif olma yolunda ilerlerken öncülük edecek.

Polygon ID entegrasyonunun yakın zamanda lansmanı ile Polygon, güvenli DAO yönetimine ve ayrıca kullanıcıların kimliklerini güvenli bir şekilde ele almaya yönelik bir adım atıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ