Avalanche Foundation, “mavi çipli DeFi uygulamalarına” katılım için multi-milyon dolarlık merkezi olmayan bir finans teşviki duyurdu.

Avalanche Foundation, “DeFi uygulamalarına” katılım için multi-milyon dolarlık merkezi olmayan bir finans teşviki duyurdu.

Avalanche’den Duyuru

18 Ağustos'ta Avalanche Foundation, “Avalanche Rush” adlı 180 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvik programını açıkladı. Girişim, büyüyen ekosistemine daha fazla DeFi projesi tanıtmak için tasarlandı.

Programın, toplam kilitli değer açısından en büyük iki DeFi protokolü olan Aave ve Curve'i Avalanche'da başlatmak için getireceğini belirtti. Rush programının ilk aşaması, üç aylık bir süre boyunca Aave ve Curve kullanıcıları için likidite madenciliği teşvikleri olarak platformun yerel tokeni AVAX'ı kısa süre içinde piyasaya sürecek.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Vakfın, Aave kullanıcıları için 20 milyon dolara kadar AVAX tokenleri ve Curve kullanıcıları için 7 milyon dolar değerinde token tahsis ettiği belirtildi. Önümüzdeki aylarda Faz 2 için ek tahsisler planlandığı vurgulandı.

Büyüyen bir DeFi ekosistemi

Avalanche, 2020 yılının Eylül ayında, saniyede 4.500 işlemle yüksek hızlı bir blok zinciri ve akıllı sözleşmeler platformu olarak ana ağda piyasaya sürüldü. Mayıs ayının ortalarında, dünyanın en popüler stablecoin’i Tether, Ethereum'a yüksek hızlı, düşük maliyetli bir alternatif sunmak için Avalanche'da piyasaya sürüldü.

Yeni teşvik, varlıkları blok zincirleri arasında transfer eden yeni nesil bir cross chain (çapraz zincir) köprüleme teknolojisi olan platformun Avalanche Bridge lansmanını takip ediyor.

Duyuruda, yeni likidite madenciliği teşviki ile köprüleme teknolojisinin birleştirilmesinin, güçlü likidite teşvikleri ve yerleşik ve yeni ortaya çıkan DeFi uygulamalarının ekosisteme katılması için sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağladığı belirtildi.

Avalanche Foundation direktörü Emin Gün Sirer, “Aave, Curve ve Avalanche kombinasyonu, DeFi kullanıcılarının heyecan duyacağı gerçekten ilginç sinerjiler yaratacak” dedi.

AVAX Sert Yükseldi

AVAX, yeni teşviklere tepki olarak fiyatta yükseldi. Yazının yazıldığı sırada, AVAX CoinGecko'ya göre gün içinde %30 artışla 30.60 dolardan işlem görüyordu.

DeFi tokeni geçen ay %200 gibi devasa bir değer kazandı ancak 10 Şubat'taki 59.40 $'lık zirve fiyatından hala %50 aşağıda bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ