Axie Infinity'nin oyuncular arasında artan popülaritesi ile artan geliri arasındaki etkileşim, yerel token AXS'in 2021'de en iyi performans gösteren dijital varlıklardan biri olmasına yardımcı oldu.

Axie Infinity'nin oyuncular arasında artan popülaritesi ile artan geliri arasındaki etkileşim, yerel token AXS'in 2021'de en iyi performans gösteren dijital varlıklardan biri olmasına yardımcı oldu.

Altcoin Sert Yükseliyor

Axie Infinity'nin yerel tokeni AXS'nin fiyatı, kripto para piyasasının başka yerlerinde cansız bir yukarı ivmeye rağmen Çarşamba günü yükseldi.

AXS/USD paritesi, gün içi %16.44'lük bir artışın ardından 44.96 $'a kadar yükseldi. Bununla birlikte, güçlü yukarı yönlü hareket, AXS'nin 36.48 $-56.57 $ fiyat aralığında dalgalandığını gören ve yatırımcıların token üzerine spekülatif yukarı yönlü bahisler koyduğunu ima eden yatay bir eğilimin parçası olarak geldi.

Axie ekosistemi büyüyor

Axie Infinity'nin bir oyun projesi olarak büyümesi, spekülatörlere yükseliş ipuçları verdi. Axie World tarafından sağlanan veriler, Axie Infinity'nin Temmuz 2021'de 196.89 milyon dolar kazandığını gösterdi. Bu arada, Ağustos ayında şu ana kadar proje yaklaşık 1 milyon aktif kullanıcıyla yaklaşık 45 milyon dolar gelir elde etti.

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Kripto odaklı araştırma firması Delphi Digital'in analistleri Jeremy Ong ve Jayden Andrew, "Axie'nin gelirleri ile AXS fiyatı arasındaki etkileşim dikkat çekicidir" diye yazdı.

Ayrıntılı olarak, Axie Infinity, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir oyna-kazan alanı olarak karşımıza çıkıyor. Oyun projesi, oyuncuların Axies adlı dijital evcil hayvanları yetiştirmesine, büyütmesine ve takas etmesine olanak tanır. Bu, Axie Infinity'yi popüler Pokemon oyununun blockchain destekli bir versiyonu yapar.

Bu arada, AXS, oyuncuların Axies alıp satmak ve ticaret ücretlerini ödemek için kullandığı Axie Infinity ekosisteminin varsayılan para birimi olarak hareket eder. AXS ayrıca bir yönetişim tokeni olarak da çalışır ve Axie Infinity oyuncularının önerilen yükseltmelere oy vermesine olanak tanır.

AXS sahipleri ayrıca toplam Axie Infinity gelirinin %95'ini alıyor.

Ekonomik beklentiler şimdiye kadar traderlar arasında AXS talebini artırdı. Veri istihbarat firması IntoTheBlock, Axie Infinity token sahiplerinin sayısının Kasım 2020'den bu yana %400 artarak sıfırdan 16.730 adrese çıktığını kaydetti.

Şu anda, AXS tutan cüzdanların %93'ünden fazlası kâr etmiş durumdalar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ