Toplu davalara karşı direnme çabalarına rağmen, Tezos Vakfı artan yasal maliyetler nedeniyle davacılarla anlaşmaya karar verdi.

Popüler Altcoin Davalarla Mücadeleyi Durdurmaya Karar Verdi –Şimdi Ne Olacak?

Toplu davalara karşı direnme çabalarına rağmen, Tezos Vakfı artan yasal maliyetler nedeniyle davacılarla anlaşmaya karar verdi.

Tezos Vakfı, devam eden toplu davalar için yerleşimlere ulaşacağını açıkladı. Bu davalar Tezos kripto para biriminin (XTZ) bir menkul kıymet olup olmadığı, ICO'sunu yanlış yürütüp yürütmediği ve o sırada yatırımcıları yanlış yönlendirip yönlendirmediğiyle ilgilidir.

Yasal maliyetler Tezos'un bir çözüme varma kararının merkezinde yer almaktadır.

Tezos Vakfı davaların “değersiz” olduğunu savunuyor ve “her türlü haksızlığı reddetmeye devam ettiğini” de ekliyor. Ancak, davaların bir yük olduğunu kabul ediyor:

“Davalar pahalı ve zaman alıcıdır ve bir çözümün bir defalık finansal maliyetinin mahkemelerde savaşmaya devam etmenin getirdiği dikkat dağıtıcı ve yasal maliyetlere tercih edildiğine karar verilmiştir.”

Birçok sınıf davalarında olduğu gibi, Tezos aleyhine açılan davalardan bazılarının neredeyse aynı iddialarda bulunan “taklitçi” davaları olduğu görülmektedir. Yatırımcılar sadece 2017 yılında Tezos aleyhine en az dört dava açmışlar ve geçen yıl geç saatlerde federal mahkemede en az bir dava halen devam ediyordu.

Tezos'un yasal davalarla boğulmuş olmasına rağmen, geçmişte Tezos'un lehine bazı kararlar çıktı. Kaliforniya mahkemeleri geçen yıl Tezos aleyhindeki iki davayı reddetti. Muhtemelen bu işten çıkarmalar gelecekteki davaları caydıracaktır.

Tezos Vakfı henüz mahkemeye yerleşmediği için bazı detaylar henüz bilinmiyor.

Birçok sınıf davası olmasına rağmen, kaç kişinin bunu yapma zamanı geldiğinde gerçekte bir iddiada bulunacağı açık değildir. Tezos Vakfı bize bir e-posta ile açıkladı:

“Masraf yükleme fonları, uzlaştırma sınıfında geçerli talep formlarını dolduranlara dağıtılacaktır. Uzlaşma sınıfı 2017 bağışçısına katılanlardan oluşacak, ancak sanıkları ve bazı bağlı kuruluşlarını hariç tutacaktır. ”

Aynı şekilde Tezos Vakfı, ödemenin ne kadara mal olacağını henüz bilmiyor. Vakıf “Dağıtım planı henüz belirlenmedi” diyor.

Toplu davalar en fazla bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak algılanıp algılanmayacağını etkileyebilir. Bu, borsaların ve kurumsal yatırımcıların bu kripto para ile başa çıkmanın riskli olup olmadığını dolaylı olarak etkileyebilir.

 Tezos'un ilk 10 kripto para birimi olduğu göz önüne alındığında, bir çözümün itibarına bu şekilde zarar vermesi olası değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ