Piyasa değeriyle ilk 12 kripto para birimi olan ChainLink (LINK) fiyat keşfine girerek rekorunu aştı.

Popüler Altcoin’de Analist Son Noktayı Koydu: Parabolik Yükseliş

Piyasa değeriyle ilk 12 kripto para birimi olan ChainLink (LINK) fiyat keşfine girerek rekorunu aştı.

Piyasa değerine göre ilk 12 kripto para birimi olan ChainLink (LINK) fiyat keşfine girdi. Kısa süre önce, Haziran 2019'da elde ettiği rekor seviyenin üzerine çıktı.

Ticarette fiyat keşfi, bir varlığın son zamanların en yüksek seviyesini geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesini hedef alması anlamına gelir.

ChainLink Kripto Para Birimi Limiti Nerede?

Yatırımcılar bir varlığın fiyat eğilimini değerlendirmek için destek ve direnç seviyelerine güvenirler. Bir kripto para biriminin fiyatı daha önce test edilmemiş yeni bir aralığa girdiğinden, destek ve direnç seviyeleri olmadığında, hem yukarı hem de aşağı yönlü hareketler abartılabilir.

Örneğin, bitcoin fiyatı 2017'de 10.000 dolar seviyesini aştığında, fiyatın iki katına çıkması sadece günler içinde meydana gelmiş ve 20.000 dolara çıkmıştı.

Ancak, fiyat keşfine girerken 10.000 doların üzerinde hiçbir destek seviyesi bulunmadığından, düzeltme yoğun olmuştur ve iki ay içinde yüzde 70'ten fazla düşmüştür.

Bu bağlamda, fiyat keşfi ChainLink gibi bir kripto para biriminin aşırı genişletilmiş bir ralliyi görmesine izin verirken, kısa vadede dik geri çekmelere karşı savunmasız hale getiriyor.

Kripto para tüccarı Josh Rager şunları söyledi: “LINK Fiyat keşfindeki Tezos ile aynı. Pompalamaya devam edebilir, ancak düşerse, LINK 3 doların altına kadar sınırlı bir desteğe sahiptir. Kesinlikle 2,84 dolara maruz kalmaya başlayacaktım ve herhangi bir nedenden dolayı, fiyat 2,16 dolara gerilerse, o bölgede daha fazla satın alırım. ”

Tüccarlar, Bitcoin'in gücünden kaynaklı ralliler gösterebildikleri, ancak keskin satışlara maruz kalabildikleri için Tezos (XTZ) gibi fiyat keşfine giren LINK ve diğer kripto para birimleri konusunda ihtiyatlı iyimser davranıyorlar.

Bitcoin Güç Sağlar mı?

Tipik olarak, alternatif kripto para birimi (altcoin) pazarı, bitcoin dengelendiğinde zenginleşir ve büyük bir artıştan sonra yan fiyat hareketini gösterir.

Kripto para piyasasında ivme arttıkça ve bitcoin daha düşük volatilite gördükçe, tüccarlar daha yüksek riskli varlıklar arıyor ve altcoin pazarına dönüyor.

LINK, XTZ ve Ethereum gibi kripto para birimleri için son rallide en iyi performans gösterdikten sonra momentumlarını sürdürmek için bitcoin fiyatının kilit destek seviyelerini savunması gerekiyor.

Makro bir bakışta, Cred gibi üst düzey tüccarlar 9.550 $ 'ın kırıldığını ya da baskın kripto para birimi için seviyeyi koruduğunu belirtiyorlar. Bitcoin fiyatı 24 Şubat'ta 9,550 doların üzerinde haftalık mumunu kapatırsa, Cred Mart ayına doğru daha fazla yukarı yönlü hareketin muhtemel olduğunu açıkladı.

“Pazartesi günkü yüksek ve cari haftalık açık fiyat 9.9 $. Yine, haftada 9.5 bin dolarlık destek ve 1.000 dolarlık yükseliş yapısı devam ettiği sürece, partinin yükselişe geçmesini bekliyorum. 10,2 bin dolar, sonra 11 bin dolar. 9.5 dolarlık 1 günlük kapanışa kadar hayat boğa olarak daha kolay.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ