Genellikle "Gümüş Bitcoin" olarak anılan önde gelen bir kripto para birimi olan Litecoin (LTC), son zamanlarda balina işlemlerinde önemli bir artış yaşadı.

Genellikle "Gümüş Bitcoin" olarak anılan önde gelen bir kripto para birimi olan Litecoin (LTC), son zamanlarda balina işlemlerinde önemli bir artış yaşadı. 

%111'lik bir artışla, büyük işlemlerdeki bu artış, Litecoin ekosisteminde büyük bir güncelleme olan LTC-20'nin yakında piyasaya sürülmesine bağlanabilir.

Litecoin Balinaları Devrede

LTC-20 standardı, toplam 84 milyonluk bir kaynağa sahip olan Litecoin Ordinals Protokollerinin üzerine geliştirilmektedir. Bu yeni standart, Ordinals ve Kayıtlar kullanılarak oluşturulan ve Bitcoin temel zincirinde saklanan deneysel bir misli token olan BRC-20 tokenini tanıtmayı amaçlamaktadır.

LTC-20 ve BRC-20 tokeninin geliştirilmesinin Litecoin ekosistemine önemli yenilik ve büyüme getirmesi ve potansiyel olarak hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların artan ilgisini çekmesi bekleniyor.

Litecoin balina işlemlerinde son zamanlarda yaşanan artış, yatırımcıların LTC-20 standardının lansmanını öngörmesinin ve güncellemenin ardından herhangi bir potansiyel fiyat artışından yararlanmak için kendilerini konumlandırmasının bir sonucu olabilir.

Kripto para piyasası haberler ve gelişmeler nedeniyle sıklıkla fiyat dalgalanmaları yaşadığından, balina etkinliğindeki bu artış yaklaşan LTC-20 sürümüne yönelik artan piyasa ilgisinin bir göstergesi olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ