Birkaç saat öncesine kadar, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink, piyasa değerine göre 11. en büyük kripto para birimi olarak 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipti.

Popüler Altcoin’de Flaş Kazası Yaşandı – Fiyat Bu Seviyelere Düştü

Birkaç saat öncesine kadar, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink, piyasa değerine göre 11. en büyük kripto para birimi olarak 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipti. Bugün LINK tokenı, büyük bir fiyat düşüşünün ardından en kötü performans gösteren dijital varlıklar arasında yer alıyor.

Chainlink (LINK) 0,01 Dolara Düştü

Kripto para piyasası, tarihin en kötü işlem günlerinden birini yaşıyor. Çoğu koin çift haneli kayıplara dikkat çekiyor, çünkü büyük koinlerin bazıları son birkaç saat içinde % 30-40 oranında düşüyor. Maalesef Chainlink (LINK) için bu kategorideki liderlerden biri.

Sadece bir hafta önce, LINK tüm zamanların en yüksek fiyatı 5 dolardı. Bugün ise, popüler alternatif para şu anda 2.25 $ 'dan işlem görüyor ve haftalık % 55 düşüşe işaret ediyor.

Ancak, LINK / USDT çifti Binance'de daha da dik bir düşüş kaydetti. Chainlink, işlem hacmine göre lider kripto para borsası olan Binance'de ani bir flaş çökmesi yaşadı ve 0.0136 $ 'a kadar düştü.

Varlığın fiyatı neredeyse anında toparlanmasına rağmen, bu hala % 99'luk bir düşüşe işaret ediyor. Benzer olayların trader'lar üzerinde kritik bir etkisi olabilir. Bu gibi dik fiyat hareketleri, domino etkisi olarak long pozisyonları tasfiye edebilir.

İlginçtir ki, bazı kripto topluluğu üyeleri LINK’in performansını bugüne kadar potansiyel bir güvenli liman varlığı olarak nitelendirdi. Piyasadaki belirsizliğin son günlerinde Chainlink’in fiyatı bir miktar istikrarlıydı. Ancak, son gelişmeler konuyla ilgili hakim görüşü tersine çevirdi.

Flash-Crash Nedir?

Flaş Crash, işlem gören bir varlığın önceki noktasına geri dönmeden önce fiyatını hızla düşüren bir olaydır. Genellikle, bir borsada veya bir pazarda gerçekleşir. Flash-crash'un başlıca nedeni, tüm sipariş defterini kapsayan boyutta bir "market" komutunun yürütülmesidir. Limit emirlerinden farklı olarak, Market komutu mümkün olan en iyi fiyata satmak anlamına gelir.

Binance, önceki davalardan adil bir pay aldı. 2019'un sonlarında, Bitcoin de ciddi bir flaş kazası kaydetti. BTC / USDT, o zamanki 7,450 dolarlık normal fiyata geri dönmeden önce 680 dolara düştü.

Yine 2019'da, WAVES şimdiye kadarki en önemli flaş kazalarından birini işaretledi. WAVES / BTC pazarında % 99.9 düşüşle 10 satoshi seviyesine geriledi.

Bu tür olaylar diğer popüler kripto para borsalarında gerçekleşti. Bitcoin flaşı, hızlı bir şekilde iyileşmeden önce, anında bir çökme sırasında Kraken'de 1.000 dolar düştü. Başka bir örnek Poloniex'ten geldi ve bu kez piyasa değeri ile ikinci büyük kripto para birimini içeriyordu. Bitcoin'e karşı ticaret yaparken Ethereum % 20'ye kadar düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ