Solrise Finance, Solana ağındaki yönetilen portföyleri desteklemek için tasarlanmış bir DeFi protokolüdür. Platform, yatırımcıların aktif olarak yönetilen birkaç fon arasında sermaye tahsis etmesine olanak tanıyor.

Popüler Altcoin DeFi Alanında Soluksuz İlerliyor

Solrise Finance, Solana ağındaki yönetilen portföyleri desteklemek için tasarlanmış bir DeFi protokolüdür. Platform, yatırımcıların aktif olarak yönetilen birkaç fon arasında sermaye tahsis etmesine olanak tanıyor.

Fon toplama turunda başarı

Solana ağı için bir DeFi protokolü olan Solrise Finance, gözetimsiz varlık yönetimi platformu için 3.4 milyon dolarlık bir fon toplama turunu başarıyla tamamladı ve risk sermayesi dünyasının dijital varlık piyasasına geniş bir şekilde maruz kalmaya devam ettiğine dair daha fazla kanıt sunuyor.

Alameda Ventures, Delphi Digital ve CMS Ventures dahil olmak üzere blok zincirindeki en büyük risk sermayesi isimlerinden bazıları Solrise finansman turunu destekledi. Jump Capital, Parafi Capital, DeFi Alliance, Reciprocal Ventures ve Skyvision Capital katılımcıları tamamladı.

Solrise Salı günü yaptığı açıklamada, sermaye artışının DeFi'yi daha geniş bir yatırımcı sınıfı için daha erişilebilir hale getirmeye gideceğini duyurdu. Bu, yüksek işlem maliyetleri ve saklama çözümleri konusunda netlik eksikliği gibi benimseme engellerini azaltmayı içerir. Özellikle Solrise, yatırımcılara sentetik, Solana yerel ve zincir dışı varlıklar dahil olmak üzere "kesit varlıklara" daha kolay erişim sağlayacak.

Solana ağında bir ilk

Parafi Capital'in genel ortağı Santiago Santos, Solrise'ın şirketinin Solana'daki ilk, ancak kesinlikle son olmayan DeFi yatırımı olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

"DeFi uygulamaları için Solana'daki yeni olanaklar bizi cesaretlendiriyor ve Solrise'ı ekosistemdeki yatırımcılar ve sermaye için birincil erişim noktası olarak görüyoruz."

Solana, en büyük ve en hızlı büyüyen blockchain ekosistemlerinden biri olmak için şekilleniyor. Solana Labs, Haziran ayında 314 milyon dolarlık özel token satışı gerçekleştirerek, yıldız bir çeyrek genişlemeyi kapattı.

Solana'nın yerel tokeni olan SOL, geliştirici ağının hızlı alımı nedeniyle bu yıl kripto piyasası sıralamasında yükseldi. CoinGecko verilerine göre, yaklaşık 9 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile Solana, dünyanın en büyük 14. blok zinciri ağıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ