Gerekli oyları topladıktan sonra, KuCoin ağında büyük bir teklif geçti. Terra Classic LUNC'yi yükseltmeyi amaçlayan teklif vergiyi %0,5'e çıkardı.

Popüler Altcoin’den Yeni Hamle Geldi – Fiyat Artışı Gelebilir

Gerekli oyları topladıktan sonra, KuCoin ağında büyük bir teklif geçti. Terra Classic LUNC'yi yükseltmeyi amaçlayan teklif vergiyi %0,5'e çıkardı.

Olumlu sonuçların ardından KuCoin, LUNC ağ yakma oranını %0,2'den önerilen %0,5'e çıkardığını açıkladı.

LUNC Ağı, KuCoin'de Vergi Artışlarını Yaktı

KuCoin, yakma vergisindeki artışı duyurmak için Twitter'dan duyuru yaptı. KuCoin yaptığı duyuruda, yakım vergisi aktivasyonunun ardından platformunda Terra Classic LUNC ve TerraClassicUSD (USTC) artışını kolaylaştıracağını belirtti.

Aktivasyon, 12.902.399 olarak belirlenen Terra Classic blok yüksekliğinde gerçekleşecek ve 23 Mayıs'ta yürürlüğe girecek.

Etkinleştirildiğinde, KuCoin kullanıcılara iki kripto varlığını, LUNC ve USTC'yi içeren işlemler için daha fazla ödeme yapacak. Artan ödemelerin dışında, yakma oranı vergisi LUNC arzını azaltacaktır.

Ancak, işlem hacmini azaltacağından, artan yakma oranı vergisinin hala bir dezavantajı var. Bu nedenle geçmişte birçok borsa bu tür teklifleri reddetmişti.

Özellikle KuCoin, diğer borsalar geciktiğinde bile bu tür artışları her zaman desteklemiştir. Örneğin, borsa, teklifin geçmesinden önce bile Eylül 2022'de %1,2'lik Terra Classic yakma vergisini destekledi.

Crypto.com, MEXC ve Binance dahil olmak üzere diğer borsalar ancak daha sonra yakma vergisini desteklediğini açıkladı.

Ancak teklif kabul edildikten sonra veriler, artışın LUNC için işlem hacmini azalttığını gösteriyor. Birçok yatırımcı, ücretlerdeki artış nedeniyle varlıkla alım satımı durdurdu.

Sonucun ardından LUNC topluluğu, yakma vergisini %0,2'ye düşürmek için oy kullandı ve Binance gibi kripto borsaları bunun neticesi olarak desteğini çekti.

İndirimden sonra Terra Classic topluluğu, yakma vergisi oranını artırmak için başka bir teklifte bulundu, ancak bu uygulanmadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ