Piyasa değeri itibariyle onuncu en büyük kripto para birimi Tezos (XTZ) 1,8 milyar doların üzerinde bir paya sahip kilitli varlıkların en çoğuna sahip.

Piyasa değeri itibariyle onuncu en büyük kripto para birimi Tezos (XTZ) 1,8 milyar doların üzerinde bir paya sahip kilitli varlıkların en çoğuna sahip. Popüler blockchain protokolü son zamanlarda yatırımcılar için özellikle cazipti ve eski staking lideri olan EOS'u geçti.

İzleme web sitesi Staking Rewards'dan elde edilen verilere göre Tezos, geçtiğimiz ay staking’de kilitli varlıklar açısından lider oldu. 24 Nisan itibariyle toplam tutar 1,81 milyar dolara eşitti. İlginçtir, Tezos'un toplam piyasa değeri yaklaşık 1,95 milyar dolar olduğundan, dolaşımdaki tüm XTZ'nin yaklaşık% 93'ünün kilitli olduğu anlamına geliyor.


EOS şu anda toplam piyasa değerinin % 64'ü ile ikinci sırada yaklaşık 1.6 milyar dolar kilitli. Algorand (ALGO), Cosmos (ATOM), Dash (DASH) ve Tron (TRX) bu listede yer alıyor.

Para, 1 dolarlık fiyat işaretini aştığı için Tezos geçtiğimiz aylarda staking için erişilebilir hale geldi. Bu konudaki büyümesine atfetmek için, en yaygın kullanılan kripto para birimi borsalarından bazıları XTZ staking teklif etmeye başladı. Bunlara Kraken, Coinbase ve Binance de dahildi.

Tezos staking, yatırımcıların, Proof of Stake konsensüs algoritmasına veya çeşitlerinin çoğuna dayanan belirli bir miktar kripto parayı "kilitlemelerini" gerektirir. Varlıklarını “stake eden” sahipler genellikle oy kullanma ve ağın yönetimine katılma hakkına sahiptir. Bahsedilen tutarı kullanmadığı için, bunun için biraz kazanç sağlayabilecek ödüller alırlar.

Yukarıdaki verilerin kanıtladığı üzere, kripto para yatırımcıları sürece oldukça düşkündür. Bu nedenle, artık belirli bir token setini kazımak için bazı dijital cüzdanlar bile kullanılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ