EOSIO yazılımını geliştiren Block.One, 13 Kasım'da EOS blok zincirindeki blok üreticileri (BP'ler) seçim prosedürlerine katılmaya başlayacağını duyurdu.

Popüler Altcoin EOS

EOSIO yazılımını geliştiren Block.One, 13 Kasım'da EOS blok zincirindeki blok üreticileri (BP'ler) seçim prosedürlerine katılmaya başlayacağını duyurdu.

“Küçük, Ancak Önemli Eos Token Sahibi”

Block.One, duyurusunda dolaşımdaki arzın yüzde 9,5'inden daha azına sahip olması nedeniyle “küçük ama önemli bir EOS token sahibi” olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle, Block.One, BP'leri seçmeye gelince, oy verme karar gücünün neredeyse onda birini elinde tutuyor.

Firma, blok üreticilerini enflasyonla ödüllendirecek yeni birimler oluşturulması nedeniyle, sahip olduğu token kısmının daha da azalacağını söylüyor. Duyuruda ayrıca şu vurgu yapılıyor:

“Sonuçta, EOS ağının her zamanki gibi sağlıklı ve devrimci kalmasını sağlamak üzere diğer EOS token sahiplerine daha aktif olarak katılmaları için blok üretici oylamasına katılmaya başlayacağız.”

Farklı Bir Blockchain

EOS, 21 BP'nin kripto para sahipleri tarafından seçildiği ve ağın yalnızca onaylayan düğümlerini yürüttüğü, delegasyonlu proof of stake (DPoS) algoritmasına dayanan bir ağ. EOS, diğer tüm bloklara göre çok daha az sayıda düğümü koordine etmek zorunda. Bazıları, böyle bir uygulamanın ağın merkezsizliğini olumsuz yönde etkilediğine dair endişelere yer verse de, Block.One bunun net bir olumlu adım olduğuna inanıyor ve şu açıklamayı yapıyor

“Az sayıda maden kuruluşu tarafından sıkça yönetilen ve kontrol edilen ve yüksek elektrik gereksinimleri nedeniyle çevreye zarar verebilecek Proof of Work odaklı blockchainin iyileştirilmesi neticesinde EOS blok üreticileri dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hesap tarafından seçilebiliyor. Oy çoğunluğu ve asgari enerji gereksinimi ile en yüksek performans çıktısını sunuyoruz. ”

Yüksek İşlem Hacmi

Çok daha küçük ve daha güvenilir bir düğüm ağı koordine eden EOS geliştiricileri, yarım saniyelik bir blok süresi ve saniyede 5.000 işlem hacmi sağlamayı başardı. Söz konusu yüksek performansına rağmen, ağ son zamanlarda bazı sorunlar yaşadı.

Geçtiğimiz Pazar günü bildirildiği üzere, EOS blok zinciri, kullanıcıların işlemlerini gerçekleştirememesiyle, EIDOS tokenine yönelik airdroplarda bir tıkanma yaşanmıştı. Olay, ağdaki CPU zamanı fiyatının 4 saat içinde yüzde 100 binden fazla artmasına ve yaklaşık 7.69 EOS / milisaniyeye ulaşmasına neden olmuştu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ