Platformun bu hafta bildirdiğine göre Cardano, 2021'in ikinci çeyreğinde sosyal ticaret platformu eToro'da en çok tutulan kripto para birimi olarak Bitcoin'i solladı.

Popüler Altcoin, eToro Ticaret Platformunda En Çok Tutulan Kripto Olarak Bitcoin

Platformun bu hafta bildirdiğine göre Cardano, 2021'in ikinci çeyreğinde sosyal ticaret platformu eToro'da en çok tutulan kripto para birimi olarak Bitcoin'i solladı.

Cardano’dan müthiş hamle

Yılın başında kripto para birimi boğa koşusuna öncülük eden Bitcoin, talepte %42'lik bir artış gördü, ancak Cardano'nun ardından birinci sıradan ikinci sıraya geriledi.

CoinGecko verilerine göre, piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi olan Cardano, yayın tarihi itibariyle toplam piyasa değeri 42 milyar ABD doları piyasa değeri ile 1,33 ABD dolarından işlem görüyordu.

“İkinci çeyrekte Cardano, şu anda test aşamasında olan Alonzo hard fork'u için daha net bir yol haritası sundu. Başarılı olursa, Cardano blok zincirinde ilk kez akıllı sözleşmelerin yazılmasına ve uygulanmasına izin vererek akıllı sözleşme işlevselliği getirecek. Bu yükseltme, geliştiricilerin ağ üzerinde projeler oluşturmasına olanak tanıyacak ve Cardano'nun kendisini Ethereum gibi gerçek bir "rakip" olarak konumlandırmasına yardımcı olacağı için önemli olacak. ADA'nın fiyatı son çeyrekte %15 arttı, bu da Alonzo hard fork'u ve Cardano'nun Ethereum'a uzun vadede meydan okuma yeteneği konusunda yatırımcı iyimserliğini gösteriyor."

EToro'nun bulguları, perakende yatırımcıların giderek altcoinleri düşündüğünü gösteriyor. EToro'da üçüncü en popüler kripto para birimi olan Ethereum, aynı zamanda, varlığı elinde tutan yatırımcılarda %79'luk bir artışla, Londra'da çok beklenen yükseltmesinden önce popülerlik kazandı. Bu yıl popülaritesi yükselen Dogecoin, XRP'den sonra beşinci sıraya yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ