Tezos Vakfı, grubun 2019'un üçüncü ve dördüncü çeyreğindeki ilerlemesini detaylandıran ikinci Biannual Report'u yayınladı.

Popüler Altcoin Geliştiricilerine 37 Milyon Dolar Dağıtıyor

Tezos Vakfı, grubun 2019'un üçüncü ve dördüncü çeyreğindeki ilerlemesini detaylandıran ikinci Biannual Report'u yayınladı. 19 Mart'ta yayınlanan raporda, vakfın 635 milyon dolarlık varlığı bulunuyor. Bu rakam ilk kripto para teklifindeki rakamdan 232 milyon dolardan daha fazla.

Vakfın böyle bir durumu nasıl başardığı sorulduğunda, şirketin CFO'su Roman Schnider, projenin pozitif kripto pazar dinamiklerinden faydalandığını açıkladı.

“Artışın nedeni büyük ölçüde son üç yılda Blockchain varlıklarımızın, özellikle BTC ve XTZ'nin takdir edilmesidir.”

Rapor, vakfın fonlarını kullanmasına odaklanıyor ve Ağustos 2019'dan bu yana Tezos (XTZ) ekosistemi için 37,6 milyon dolardan fazla hibe fonu sunduğunu ortaya koyuyor.

Hibeler, araştırma ve geliştirme çabaları, ekosistem projeleri ve topluluk desteğinden oluşan üç ana kategoriye ayrılmıştır. Hibe başvurusunda bulunan herkes, teklifin birkaç komite tarafından değerlendirildiği ve özenli incelemelere tabi tutulduğu karmaşık dört aşamalı bir süreci geçmelidir. Süreç tamamen 200'den fazla başvuruda 78 hibeyi onaylayan Tezos Vakfı içinde yönetiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ