Cardano (ADA) fiyatı, haftayı olumlu bir notla tamamlamaya çalışırken yepyeni bir dizi kilometre taşı yazdırdıktan sonra yazı yazarken% 4 arttı.

Popüler Altcoin İçin Bu Gelişmeler Yeni Bir Artışın İşareti mi?

Cardano (ADA) fiyatı, haftayı olumlu bir notla tamamlamaya çalışırken yepyeni bir dizi kilometre taşı yazdırdıktan sonra yazı yazarken% 4 arttı. Açıklanan önemli noktalara göre, Cardano blok zinciri son 28 gün içinde toplam 2 milyon işlem gerçekleştirdi ve bu da yönetim kurulu genelinde yoğun bir büyümenin işareti.

Cardano için önemli viraj

Protokol, bu yıl 5 Mayıs itibariyle kaydedilen 1.240 projeye karşılık, üzerinde toplam 1.245 projenin inşa edildiğini gördü. Başlatılan projeler 129'a ulaşarak geçen ay bu zamana kadar başlatılan 126'dan 3 fazla oldu. Cardano, Mayıs ayında ana ağda Marlowe akıllı sözleşme platformunu başlattı ve bu hareket şimdiye kadar platformdaki duyguları güçlendirdi.

Geçtiğimiz ay Cardano'da daha fazla yerel token piyasaya sürüldü; bu da Marlowe lansmanı ile etkinleştirilen akıllı sözleşmelerin fark yarattığının bir kanıtı. Platformda geçen ay aynı dönemde kaydedilen 65,8 milyon işlemden bu yana toplam 67,8 milyon işlem gerçekleştirildi.

Ethereum’un en büyük rakibi

Cardano, Ethereum'un en büyük rakiplerinden biri ve her ikisi de Toplam Kilitlenmiş Değer (TVL) ile tanımlanan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) faaliyetleri açısından hala birbirinden oldukça uzak. DeFiLlama'daki verilere göre, Ethereum DeFi TVL'si 27,25 milyar $ olarak belirlenirken, Cardano'nunki 177 milyon $ olarak belirlenmiştir. Cardano, yılın başından bu yana sunduğu yeniliklerle zemin kazanıyor. Daha önce Coingape tarafından bildirildiği üzere, Binance borsası Cardano'nun bu hamlesini takdir ederek protokol için ek destek sağladı.

 Cardano, yol haritasında tanımlanan ürün ve teknoloji yükseltmeleriyle yoluna devam ederken, ana ağda Hydra kafa protokolünün piyasaya sürülmesiyle ölçeklenebilirlik mantrasına öncülük etmek için özellikle çaba sarf etti. Charles Hoskinson'ın liderliğinde Cardano protokolü aynı zamanda en merkezi olmayan Proof-of-Stake (PoS) protokollerinden biri olmak için çabalıyor. ABD SEC'in staking faaliyetlerini kısıtlamasıyla birlikte Cardano, likit staking teklifiyle daha iyi bir alternatif olarak öne çıkmış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ