Solana, %90'lık bir artışın ardından bu hafta manşetlerde yer aldı. İşte astronomik ralli için üç olası neden.

Solana, %90'lık bir artışın ardından bu hafta manşetlerde yer aldı. İşte astronomik ralli için üç olası neden.

Solana, şüphesiz bu yılın en sıcak projelerinden biri ve bir süredir topluluğun dikkatinin büyük bir kısmı bu yolda ilerliyor.

Bununla birlikte, son 7 gün yaklaşık %90 arttığı için Solana'nın fiyatı için kesinlikle çılgın bir yolculuk oldu.

Astronomik ralli, SOL'un fiyatının 40 doların biraz altından bugünün en yüksek seviyesi olan 75 dolara çıktığını gördü ve aynı zaman diliminde kripto para birimine olan ilginin yaklaşık %15 arttığına şahit olundu.

Bununla birlikte, Solana'nın fiyatının bu kadar kısa sürede bu kadar artmasının olası nedenlerinden bazılarına bir göz atalım.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Solana'nın kayda değer kazançlar kaydeden tek kripto para birimi olmadığı ortaya çıkıyor. Luna benzer kazanımlar sunarken, Cardano'nun ADA'sı ve Ripple'ın XRP'si gibi bazı daha büyük altcoinler de %40'ın üzerinde artış kaydettiler.

Geçen ay piyasada yeni keşfedilen yükseliş, kesinlikle Solana'nın fiyatını pozitif yörüngeye itmiş olmalı.

NFT’ler Yükselişte Etkili

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, değiştirilemez token’lar (NFT'ler) bir kez daha ilgi odağı oldu. Bu alanda pek çok proje inşa ediliyor ve aynısı Solana'daki ekipler için de geçerli.

NFT'ler alanındaki en yeni çabalardan biri Degenerate Ape Academy’dir. Özünde, 10.000 Maymun temalı NFT basan bir platform ve kullanıcılar bunları pop başına 6 SOL pahasına basabiliyordu.

Platform taleple aşırı yüklendiğinden ilk para basma süreci başarısız oldu, ancak ikinci seferde başardılar ve 10.000 maymunun tamamı 10 dakikadan kısa sürede tükendi ve toplulukta ciddi bir hype yarattı.

Arweave'in kurucusu Sam Williams, platformdaki günlük talebin günde 60 milyon yüksekliğe ulaştığını ortaya çıkarmak için Twitter'dan paylaşımda bulundu. Ayrıca, Degenerate Ape Academy NFT'leri düştüğünde, platformları bir dakika içinde 1 milyon istek aldı.

Her halükarda, SOL'a olan talepteki büyük artıştan tek başına bu projenin sorumlu olup olmadığı açık değil, ancak kesinlikle sebebin bir parçası.

Solana'nın Genel Büyümesi

Solana topluluğu, Ethereum gibi rakip blok zincirlerine kıyasla faydalarını vurgulayan birçok savunucuyla birlikte hızla büyüyor.

Müzik akışına odaklanan bir proje olan Audius, tüm alandaki en popüler projelerden biridir - aylık 1 milyondan fazla dinleyicisi var. Solana'ya taşındı ve kısa süre önce kullanıcıların Audius'tan TikTok'a parçaları doğrudan paylaşabilecekleri bir TikTok entegrasyonunu duyurdu.

Dikkate alınması gereken başka bir şey de, Solana tarafından düzenlenen ilk konferanstır. Break Point Kasım ayında gerçekleşecek ve Lizbon'da olacak. Konuşmacılardan bazıları, Circle'ın Kurucu Ortağı ve CEO'su Jeremy Allaire, FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, CoinShares'te Meltem Demirors CSO'su ve çok daha fazlasını içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ