Gizlilik odaklı kripto para birimi, Dash Japan'i çalıştıran grup başarılı olursa, Japon pazarına bir dönüş görebilir.

Popüler Altcoin Japon PAzarına Tekrar Girebilir

Dash'in Japonca web sitesini çalıştıran grup tarafından sunulan 30.000 dolarlık teklif, tokenın Japonya'da yayınlanması için çabalarını sürdürmek için onay aldı.

DashNexus teklifindeki 27 Nisan güncellemesine göre, Dash Japonya'dan Yosuke Suda, DASH'ı Japon yatırımcıların ellerine almak için Dash Core Group ile birlikte çalışıyor.

Teklifinin bir parçası olarak Dash Japan, Suda'nın fonları Dash Core Group cüzdanına göndermeyi vaat ettiği gibi, kendisi ve Dash Core Group için Tokyo'ya seyahat etmenin yanı sıra avukatlar ve EBM'ler tarafından hazırlanan muhtıralarda kullanılması için 30.000 $ talep etti.

Birçok borsadan delist edildi

Gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan DASH, 2018'den başlayarak büyük borsa Coincheck de dahil olmak üzere Japonya'daki birçok kripto borsalarından sistematik olarak delist edildi. Suda'ya göre, bu kaldırma, Japon düzenleyicileri tarafından “Dash’in blok zincirinin özel, izlenemez ve denetlenemeyeceği” “yanlış anlaşılmaya” dayanıyordu.

Japonya bir DASH canlanması mı istiyor?

Japonya'da DASH'i adıyla yasaklayan belirli yasalar veya yönergeler olmamasına rağmen, Japonya kripto para borsa Birliği (JVCEA), kripto para birimini tüm yerel borsalardan etkili bir şekilde delist edecek  yönergeler yayınladı. Bunlar, izlenmesi zor kripto para birimleri, denetlenmesi zor dijital varlıklar ve kara para aklama (AML) ve terörle mücadele finansmanı (ATF) yasalarını ihlal etme riski olanları içerir.

“Mart 2020 itibariyle, Japonya'da 21 kayıtlı ve lisanslı borsa bulunmaktadır, ancak bu borsaların hiçbirinde kendi platformlarında Dash listelenmemiştir. Bu Japonya sakinlerinin Dash satın almak için yasal bir yolu olmadığı anlamına geliyor ”

 Sunulan teklif, avukatlar ve EBM'ler tarafından Japonya'daki diğer kayıtlı kripto borsalarına - 23 yazıldığı tarihte - JVCEA ve ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı'na yazılan bildirimleri gönderecektir. Sonuncusu, 1 Mayıs Cuma gününden itibaren Japonya'da uygulanacak olan Ödeme Hizmetleri Yasası ile Finansal Araçlar ve Borsa Kanunu kapsamında dijital varlıkların düzenlemelerindeki değişikliklerden sorumludur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ