Geçen yıl, Coinbase ve endüstrideki diğer büyük oyuncular, bir araya gelerek ABD yetkililerinin bir kripto varlığın menkul kıymet olup olmadığını daha iyi belirlemesi için bir derecelendirme konseyi oluşturdular.

Popüler Altcoin Menkul Kıymet mi? İşte Ayrıntılar

Geçen yıl, Coinbase ve endüstrideki diğer büyük oyuncular, bir araya gelerek ABD yetkililerinin bir kripto varlığın menkul kıymet olup olmadığını daha iyi belirlemesi için bir derecelendirme konseyi oluşturdular. Kripto derecelendirme Konseyi'nin son değerlendirmesinde, popüler altcoin IOTA değerlendirildi.

IOTA İşlemlerde Kullanılıyor

Bir varlığın ABD yasalarına göre menkul kıymet olarak kabul edilmesinin başlıca nedenlerinden biri, varlığın ana nedeninin yatırımcılara bir getiri sağlamak olmasıdır. Derecelendirme konseyi uyarınca, IOTA tıpkı BTC ve ETH gibi kendi ana defterindeki işlemler için kullanılan bir değişim aracıdır.

Polymath ve Maker tokenları, derecelendirme konseyine göre tam teşekküllü bir menkul kıymet olmaya en yakın skoru elde etti. IOTA’nın açık kaynak kod tabanı ve kamu tarafından denetlenebilir işlevselliği, bir değişim aracı olarak kullanılmasıyla birlikte temel nedenler olarak belirtildi. Buna ek olarak, birçok yeni stake tabanlı token modelinden farklı olarak tokenı destekleyen nakit akışları bulunuyor.

Kripto Derecelendirme Konseyi'nin değerlendirme çerçevesi bilinmiyor, bu yüzden analizleri henüz incelenemiyor. Bununla birlikte, önümüzdeki günlerde bir değerlendirme için kriterlerini duyurmayı planlayarak çeşitli kripto para birimlerini nasıl puanladıklarına dair daha iyi bir fikir vermeyi planlıyorlar.

Ağ Üzerindeki Endişeler?

IOTA, Vakfın en sonuncusu ağı kapatma kararları olan eylemleri nedeniyle eleştirildi. Ağın kendisini kapatma yetenekleri bir merkezileşme işaretidir. Ağ tokenlarını derecelendirirken bunun konsey tarafından bir faktör olarak kabul edilip edilmediği bilinmemekte.

Ancak, IOTA tokenlarının amacının, IOTA ağı üzerinden değer aktarmak olduğu inkâr edilemez. Ancak, Maker’ın MKR tokenı gibi oylama gücü de sunuyor. Muhtemelen, konseyin IOTA'ya bir puan vermesini engelledi.

 IOTA Vakfı ve üyeleri ağırlıklı olarak Avrupa dışında bulunduğundan, IOTA şu anda Amerika Birleşik Devletleri düzenlemelerine tabi değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ