Monero, kullanıcılar parayı aldıktan sonra 20 dakika içinde işlem yaptığında işlem gizliliğine müdahale edebilecek bir hataya sahip olduğunu bildirdi.

Popüler Altcoin Monero Hayati Hatayı Doğruladı

Monero, kullanıcılar parayı aldıktan sonra 20 dakika içinde işlem yaptığında işlem gizliliğine müdahale edebilecek bir hataya sahip olduğunu bildirdi. XMR bugün yüzde 2 düştü, ancak fiyatlar 156 dolarlık destek seviyesinin altına düşmezse yükseliş eğilimi bekleniyor.

Hatanın ayrıntılarında neler var?

Monero (XMR), kullanıcıları tuzak seçim algoritmasında oldukça “önemli” bir hata hakkında bilgilendirdi. İlk olarak ABD'li yazılım geliştiricisi Justin Berman tarafından belirtilen hatanın, muhtemelen kullanıcıların işlemlerinin gizliliğini etkilediği söyleniyor.

Monero'nun belirttiği gibi, kullanıcılar 20 dakika geçmeden kendilerine aktarılan fonları harcadıklarında hata ortaya çıkıyor. Yine de, yeni işlemin gerçek bir harcama olarak tanımlanabilmesi için "iyi bir olasılık" olduğunu ifade eden Monero, “bunun, adresler veya işlem tutarları hakkında hiçbir şey açıklamadığını” kaydetti. Ayrıca, şu anda hatanın yalnızca resmi cüzdan kodunda devam ettiğini de açıkladılar. Ek olarak, “paralar asla çalınma riski altında değildir” açıklaması da yapıldı.

Özellikle, XMR, bir işlem sırasında gerçek kripto paralarla "karışımlar" olarak adlandırılan değersiz kripto paralar içerdiğinden gizlilik merkezlidir. Ancak bu hata şimdi bu gizlilik avantajını riske atıyor. Monero'ya göre kullanıcılar, yeni aldıkları Monero'yu harcamadan önce en az bir saat bekleyerek gizlilikle ilgili olası sorunları önleyebilirler.

Bununla birlikte, Monero Araştırma Laboratuvarı ve geliştiricileri, gelecekteki bir cüzdan yazılımı güncelleme çözümü üzerinde çalışıyor. Monero, hatayı gidermek için bir hard fork veya tam ağ yükseltmesinin gereksiz görüldüğünü söylüyor.

Monero fiyat beklentileri

Bu arada, XMR gün içinde yüzde 2 düştü ve yazı yazılırken 220,00 dolardan işlem görüyordu. Monero, birçok koin gibi, yıl başından bugüne kadarki en yüksek seviyesinin yüzde 57 altına düştü. Ancak kripto para toparlanıyor ve şu anda geçen haftaki en düşük seviyesinin yaklaşık yüzde 25 üzerinde. Bildirildiğine göre, dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi Amazon da kripto paraya ilgi duyduğunu ifade etti.

Özellikle, XMR 477 $'a ulaştıktan sonra 156 $'a düştü. Bundan sonra, kripto para kazanmaya başladı ve bardak ve kulp oluşumu olarak bilinen şeyi oluşturdu. Böyle bir model, yaklaşan bir yükseliş eğiliminin işaretidir. Yalnızca fiyat 156 $ destek seviyesinin altına düşerse geçersiz olur.

XMR benimsemesi

XMR, gizliliğe yüksek düzeyde odaklanması nedeniyle kripto pazarında gelişiyor. Suç faaliyetlerini körüklediği iddialarına rağmen, şu anda 3,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle 29. sırada yer alıyor. Mayıs ayında, kripto paranın popülaritesi, tüccarlar arasında en çok kullanılan sekiz para olduğunu gösteren raporlarla yüzde 31 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ