Neo blockchain, test ağından ana ağa geçişini yönlendirmek için bir yol haritası yayınladı. N3, tüm varlıkların minimum güven ve izinle erişilebilir olacağı bir akıllı ekonomi ağı oluşturmayı planlıyor.

Popüler Altcoin NEO Kritik Hamlesini Yaptı

Neo blockchain, test ağından ana ağa geçişini yönlendirmek için bir yol haritası yayınladı. N3, tüm varlıkların minimum güven ve izinle erişilebilir olacağı bir akıllı ekonomi ağı oluşturmayı planlıyor.

Topluluk odaklı blok zinciri Neo, Neo N3 ana ağına ve geçişine yönelik yol haritasını açıklayarak önemli bir ana işaret etti. Neo N3, eksiksiz bir revizyon ve optimizasyon olarak akıllı ekonomi için açık bir ağ oluşturuyor. Bu sayede herkes ve herhangi bir program, minimum güven ve izinle, fiziksel veya sanal tüm varlıklara erişebilecek.

Hamle Neyi Amaçlıyor?

Temmuz 2018'de Neo'nun kurucusu Erik Zhang ilk olarak ağın N3 geliştirme planını duyurdu. O zamandan beri, blockchain sektörü önemli bir değişim geçirdi. Yine de Neo, akıllı bir ekonomi inşa etme taahhüdünü sürdürüyor ve N3 aracılığıyla yenilenmiş özellikler sunmayı planlıyor. Bunlar, platforma özgü merkezi olmayan depolama ve oracle'ları ve yeniden yapılandırılmış bir yönetişim sistemi gibi temel yükseltmeleri içerir. Optimize edilmiş mimari ve rafine bir ekonomik model de listeyi oluşturuyor. N3'ün çoklu dil desteği ve birinci sınıf araç sistemi ile birlikte bu yükseltmeler Neo N3'ü türünün en iyisi yapacak.

NEO N3 ana ağ lansmanı

Neo N3'ün tam ölçekli lansmanı, sorunsuz bir geçiş sağlamak için dört aşamadan oluşacak. Yani bunlar resmi test ağı, ana ağ kurulumu, “early bird” token geçişi veya oylama ve toplu geçiştir.

İlk resmi test ağı aşaması, Neo'nun kod tabanını yayınladığı 20 Temmuz'da gerçekleşti. Ağ şimdi ilk Konsey üyeleri, Oracle nodeları ve NeoFS nodeları dahil olmak üzere önemli bileşenleri almaya başlayacak. Neo, ağ kararlılığı onaylandıktan hemen sonra kod tabanını resmi test ağı olarak yeniden yayınlayacaktır. Ayrıca şu anda, token geçişi ve uygulamasının test edilmesi başlayacaktır.

İkinci ana ağ kurulum aşamasında, Neo ana ağ, N3 genesis bloğunun basılmasıyla birlikte yayına girecek. Bundan sonra, ilk Konsey üyeleri ve nodeları resmi test ağından Neo N3 ana ağına geçmiş olacak. Ayrıca Neo Vakfı, GAS ve Neo token (NEO) tedarikini Neo Legacy'den Neo N3'e geçirecek.

N3'e geçiş için son adımlar

Genesis bloğundan bir hafta sonra, “early bird” token göçünün veya oylamanın üçüncü aşaması gerçekleşecek. Burada, erken göçmen olan NEO sahipleri, ağın yeni yönetişim sisteminde oy hakkına sahip olacaklar. Ayrıca ortalama değerlerin üzerinde gelir elde etme fırsatına da sahip olacaklar. Ayrıca, merkezi olmayan uygulamalar (DApp'ler) de ana ağa taşınmaya başlayacak. Geliştiriciler için hibe programları da yeniden başlatılacak.

Bununla birlikte, bu süre zarfında, kullanıcıların tokenlerini takas etmesi veya takas etmesi zor olabilir. Bunun nedeni, borsalar ve cüzdanlar gibi hizmet sağlayıcılardan sınırlı NEO token desteği olacak olmasıdır.

Son olarak dördüncü aşamada kitlesel göç gerçekleşecektir. Bu zamana kadar, operasyonel DApp'ler, kaşifler ve cüzdanlar dahil olmak üzere istikrarlı bir operasyon için tüm bileşenler yerinde olacaktır. Neo Legacy'den N3'e geçişi teşvik etmek için bir token geçiş teşvik programı başlatılacak. Bu noktada NEO Legacy GAS üretimi sonlandırılacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ