Bitcoin Cash, 2020'ye 200 dolar civarında başladı, bu da kripto para biriminin tüm zamanların yüksek değerinden oldukça uzaktı.

Bitcoin Cash, 2020'ye 200 dolar civarında başladı, bu da kripto para biriminin tüm zamanların yüksek değerinden oldukça uzaktı. Bununla birlikte, yılın başından bu yana, BCH yaklaşık % 125 oranında arttı ve yazı yazılırken 456 dolar civarındaydı. CoinMarketCap'e göre, Bitcoin Cash'in piyasa değeri, 8,2 milyar doların üzerinde gerçekleşti ve son 24 saatte yaklaşık 4,2 milyar dolarlık BCH işlem gördü.


Bitcoin Cash için 4 saatlik grafik, koinin geçen ayın sonundan beri artan bir kanal oluşumunda ilerlediğini gösterdi. Forma girdikten hemen sonra, BCH bir gün içinde 300 $ 'dan 375 $' a kadar bir artış gördü, ardından 5 Şubat'a kadar bir konsolidasyon dönemi izledi. Bitcoin Cash kısa bir süre sonra % 13'lük bir artış gördü ve o zamandan beri 450 dolar civarında hareket ediyor.

BCH'nin şu ana kadar kanalda nasıl ilerlediğini göz önüne alırsak, bazı yan hareketlere hazırlanmak gibi bir durumla karşılaşıyoruz. Bununla birlikte, koinin % 23.6 Fibonacci düzeltme çizgisinin üzerindeki hareketi, önümüzdeki hafta içinde kanal sınırının üzerinde bir itme anlamına geliyor.

Tipik bir yükseliş sinyalinde, 50 hareketli ortalama fiyat mumlarının altındaydı ve kısa vadede daha fazla BCH fiyat takdiri anlamına gelebilir. MACD göstergesi ayrıca, yakında bir yükseliş crossover'ı yapmaya hazır olan kripto para birimi için daha yeşil meralar gösterdi. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi yüksek momenti gösterdi ve daha fazla yukarı yönlü hareket gösterebilir.

CoinMetrics'ten elde edilen veriler, Bitcoin Cash'in BTC ile ilişkisinin geçen yılın Kasım ayından bu yana arttığını ve şu anda 0.87'nin üzerinde olduğunu gösterdi. Kral kripto para birimi ile böylesine yüksek bir pozitif korelasyon, BCH'nin önümüzdeki haftalarda yukarı doğru hareket etme olasılığına daha fazla yakıt katıyor. Bitcoin'in Eylül ayının sonundan bu yana ilk kez 10.000 doların üzerine çıktığı düşünüldüğünde, kripto para birimindeki yatırımcı hissi genel olarak olumlu ve Bitcoin'in yarılanma etkinliğine yol açan aylarda da böyle devam edebilir.

Sonuç

Göstergelerin çoğu yeşil renkte yanıp sönerken, Bitcoin Cash değerindeki bir artış kısa vadede kesin görünmüyor. Önümüzdeki birkaç ay boyunca yükseliş eğilimi gösteren Bitcoin ile artan korelasyonu da yakın vadede buna karşılık gelen bir takdiri tahmin edebilir. Önümüzdeki birkaç gün içinde yükselen kanal paterninden bir kırılma olması muhtemel ve BCH'yi önümüzdeki hafta sonundan önce 515 $ işaretine itebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ