Tezos (XTZ) yukarı yönlü en az direnç gösteren bir yükseliş kanalı içerisinde işlem görüyor. Ancak, boğalar düşüş trendi hattında sert dirençle karşı karşıya.

Popüler Altcoin Tezos

Tezos (XTZ) yukarı yönlü en az direnç gösteren bir yükseliş kanalı içerisinde işlem görüyor. Ancak, boğalar düşüş trendi hattında sert dirençle karşı karşıya.

Bu, ayıların eğilimi değiştirmeye çalıştıklarını göstermektedir. CoinMarketCap'in 10. sıradaki kripto para birimi mevcut seviyelerden düşerse ve kanalın destek hattının altına düşerse, trendde bir değişiklik olduğunu gösterecektir.

Tersine, eğer boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itebilirse, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterebilir. 10 günlük EMA yavaş yavaş yükseliyor ve RSI orta noktanın hemen üzerinde yer alıyor. Bu durum boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor.

Düşüş trendi çizgisinin üzerinde, 3.0603 dolar seviyesine bir ralli olması muhtemel. Eğer momentum fiyatı bu seviyenin üzerine taşıyabilirse, yükseliş trendi orta vadede 3,60 dolara yakın kanalın direnç çizgisine ulaşabilir.

6 saatlik grafik, ayıların aşağı trend çizgisini agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, küçük bir pozitif durum boğaların son iki gün içinde çok fazla vazgeçmemiş olmalarıdır.

Boğalar XTZ / USD kurunu düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirse, momentumun yükselmesi muhtemeldir. Bu nedenle, yatırımcılar düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılmayı ve kapanışı satın alabilirler.

Artış yönünde ilk hedef 3,06 dolar. 2.96 dolar 'lık küçük bir direnç olmasına rağmen, bunun geçmesi muhtemeldir. Azalan yönde, trader'lar dolar 2.65 oranında bir stop-loss tutabilirler. Fiyat yükseldikçe, stop seviyeleri daha da yükselebilir. 3.06 doların üzerinde bir kırılma, 3.20 dolara yükselmeye neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ