Son alım çılgınlığı Tezos’un son birkaç gündür fiyatında ciddi bir artış sağladı. Olumlu hamle, aylık 1,46 dolar civarında uzun bir açılışla gerçekleşti.

Son alım çılgınlığı Tezos’un son birkaç gündür fiyatında ciddi bir artış sağladı. Olumlu hamle, aylık 1,46 dolar civarında uzun bir açılışla gerçekleşti.


24 saatin altında % 15 kazanç ile Tezos şimdi 2.05 $ 'dan el değiştiriyor. XTZ, dünün turuncu alan olan 1,8 $ 'lık kritik direncin üzerindeki yükselişinden sonra daha fazla kazanç arıyor.

Satın alma gücü gün geçtikçe arttığı sürece, Tezos'un fiyatının yukarı yönlü bir spiralde kalması bekleniyor. Bununla birlikte, son yedi gündeki istikrarlı büyüme, kısa vadeli boğaların tekrar piyasaya sürüldüğünü göstermektedir.

Tezos Fiyat Analizi

Önemli bir direnci kırdıktan sonra Tezos şimdi daha fazla kazanç arıyor. Akılda tutulması gereken bir sonraki potansiyel direnç, Mart ayındaki çöküşün başladığı 2.5 $ ve 3.2 $ direncidir. Bu direncin üstünde 4 dolar (yıllık yüksek seviye) yatıyor.

Dezavantajlı olarak, XTZ şu anda 1.76 dolarlık desteğe güveniyor. Geri çekilme durumunda Tezos, sarı yükselen çizginin desteklediği, önceki 1,8 $ direnç seviyesinde bir toparlanma bulmalıdır.

Bir sonraki destek 1.25 dolar - ilk mavi çizgi, ikincisi 0.845 dolar. En son yükseliş eğilimi modeline baktığımızda, gün içi ticarette eğilimin tersine dönmesi muhtemeldir.

Dün 25000 satoshi civarında uzun süren tükenmeden sonra Tezos güç gösterdi ve şu anda 27510 satoshi civarında işlem gördüğü yerden daha yüksek sıçradı. Tezos bir boğa işareti göstermeye başladı.


Fiyatındaki mevcut artışı, haftalık açılıştan bu yana % 10'luk hızlı bir kazanç izledi. Oynaklık yukarı doğru genişlemeye devam ettiği sürece, Tezos önümüzdeki günlerde daha fazla kazanabilir.

Ancak, gelecekteki yükseliş eylemlerini güçlendirmek için 25000 satoshi desteğinin (turuncu nokta) iyi tutmaya devam etmesi gerekiyor. Bu destek başarısız olsa bile, aylar boyunca dinamik destek görevi gören kırmızı yükselen trend çizgisinde hala bir geri dönüş umudu var.

Tezos Fiyat Analizi

Tezos daha da yükselir ve 30000 SAT seviyesini geri alırsa, satın alma baskısının önümüzdeki birkaç hafta içinde 35000 SAT (Mart ayının en yüksek seviyesi) ve 40000 SAT direncine (Şubat en yüksek) ulaşması bekleniyor. Bu seviyelerin kırılmasının ardından yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaşılması beklenmelidir.

Ters senaryoda, yükselen kırmızı çizgi bir geri tepme sağlayamazsa, mevcut desteğin (25000 SAT) altındaki bir düşüş büyük bir düşüşe neden olabilir. Bu durumda, dikkate alınması gereken potansiyel destek 20000 SAT ve 15000 SAT seviyesidir.

 Şu anda olduğu gibi, fiyat kurulumları tersine dönüyor. Yükseliş işaretlerine dikkat etmek önemlidir, çünkü XTZ ayıları şu anda bitkin görünüyor!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ