Bitcoin son zamanlarda 50.000 dolar seviyesini kırmasına rağmen, piyasa hakimiyeti grafiklerde düşüyor.

Bitcoin son zamanlarda 50.000 dolar seviyesini kırmasına rağmen, piyasa hakimiyeti grafiklerde düşüyor. Bu, alt'ların ATH'lerine tırmanmaları için mükemmel fırsatı körüklüyor gibi görünüyordu. Aynı durumdan yararlanan Cardano, Solana ve Terra (LUNA) gibi altcoinler yeni zirvelere ulaşmak için tüm yol boyunca toplandı.

Ancak bunu yaparken, bu altcoinler, piyasadaki diğer altcoinlerle ilişkili beklentileri de teşvik etti. Polygon'un MATIC'i, buna bir örnek.

MATIC 1,65$'da güçlü bir dirençle karşı karşıya kalırken, alt birimin seviyenin üzerine çıkması ve önümüzdeki günlerde bu seviyeyi koruması çok önemli olacak. 1,65 dolar, Mayıs-Haziran fiyat rallisi sırasında güçlü bir destek görevi gördü ve ters çevirme, MATIC'in büyük kazançlar görebileceği anlamına gelebilir. Yazım sırasında, 17. sırada yer alan kripto para birimi, günlük %0.5'lik kazançların ardından bu seviyeye yakındı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Buna rağmen, altcoin hala ATH'sinden yaklaşık %37 uzakta. MATIC'in ATH'sini vurmasının yanında olma olasılığı ne kadar?

MATIC için ağ büyümesi

MATIC'in, ağ içindeki stake faaliyetlerine katılan fonları ifade eden bir metrik olan stake etme dengesi, tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu, ağın gücünü yansıtıyordu.

Ek olarak, altcoinin aktif adresleri son birkaç aydır düşüş trendinde. Son fiyat artışlarının yanı sıra MATIC, bu düşüş trendinden etkileyici bir çıkış gördü.

Aktif adreslerdeki düşüş trendinden bu sapma, sürekli bir ralli için iyi bir işaret olsa da, aynı sonuca varan başka bir işaret var gibi görünüyordu.

MATIC'in NVT oranı ile fiyatı arasında ters bir ilişki tespit edilebilir. NVT oranının geçen ay boyunca daha düşük zirveler yapması dikkat çekici. Genel olarak bu, ağ değerinin ağın daha fazla kullanımına ayak uyduramadığı anlamına gelse de, MATIC örneğinde bu iyi bir işarettir.

NVT bu yıl Nisan-Mayıs aylarında daha düşük zirveler yaptığında, alt fiyatı yükseldi ve bir ATH yaptı. Aynı model bu sefer de görüldü ve eğer iyi sonuç verirse, MATIC yakında başka bir ATH görebilir.

Ayrıca, Sharpe Ratio kısa süre önce bir ATH kaydetti - en son MATIC'in fiyatı bir ATH'deyken görüldü. Dolayısıyla, kripto yalnızca pozitif yatırım getirisi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda son üç aydaki herhangi bir zamandan daha “risksiz”.

Çoğu metrik, altcoin’ler için yükseliş sinyalleri gösterse de, kısa vadede küçük bir geri çekilme gözlemlenebilir. Bu, MATIC'in RSI'sındaki dört saatlik grafikte önemli dirençte düşüş momentumu farklılaşmasının bir sonucu olabilir.

Ayrıca, MATIC'in günlük grafikteki ticaret hacimleri oldukça düşüktü ve MATIC'in ATH'sine ulaşması için alıcıların zorlaması gerekecekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ