Bugüne kadar Binance Coin %900 arttı ve bu da token'ın 64 milyar dolarlık piyasa değerini Santander, Bank of Montreal ve UBS'den daha büyük kılıyor.

Popüler Altcoin Yüzde 900 Değer Artışı İle Santander ve UBS

Bugüne kadar Binance Coin %900 arttı ve bu da token'ın 64 milyar dolarlık piyasa değerini Santander, Bank of Montreal ve UBS'den daha büyük kılıyor.

2021, şimdiye kadar %900'den fazla artış gösteren Binance Coin (BNB) için etkileyici bir yıl oldu.

BNB'nin büyümesinin başlıca nedenlerinden biri, Ethereum ağındaki sürekli tıkanıklıktı. Bu mücadele devam ederken, Binance Smart Chain (BSC), hızla büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün taleplerini karşılayan bir alternatif olarak ortaya çıktı.

BNB, 64 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığında, Santander, Montreal Bank ve UBS dahil olmak üzere geleneksel bankaları geride bıraktı. Bu arada, bazı analistler, Coinbase'in yaklaşmakta olan doğrudan listelemesinin (100 milyar dolarlık değerleme) tahmini değerine ve etkisine, BNB fiyat artışı için bir katalizör olarak işaret ediyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde ortaya çıkan ortak bir anlatı, doğrudan COIN listelemesinin de merkezi borsa tokenlarına değer kattığı yönünde. Analistler ayrıca Kraken ve Gemini gibi diğer ABD merkezli düzenlenmiş borsaların büyük olasılıkla Coinbase'in yolunu izleyeceğini ve bir hisse senedi teklifi yoluyla fon toplamaya çalışacağını düşünüyor.

BNB'nin potansiyelini anlamak için önce hisse senetleri (hisse senetleri) arasındaki farkları anlamak gerekir. Bu çözüldükten sonra, BNB'nin takdirinin olası etkenlerini analiz etmek mümkün olacaktır.

BNB, Binance Hisselerini Temsil Etmiyor

BNB token, sahiplerine işlem ücretlerinde indirim sağlar ve Binance Launchpad token satışlarına katılmak isteyenler için gereklidir. BNB likidite kazandıkça, Binance borsasında diğer kripto para birimleri için de bir baz çifti haline geldi.

Zamanla, Binance Akıllı Zincir ilgi gördükçe başka kullanımlar da ortaya çıktı. Örneğin, BNB, ağ ücretlerini karşılayabilir ve ekosistemde merkezi olmayan uygulamaları (dApps) ve oyunları içeren bir yardımcı program tokenı olarak hizmet verebilir.

Periyodik olarak Binance, borsanın genel ticaret hacmine bağlı olarak dolaşımda olmayan bazı BNB tokenlerini yakıyor. Yatırımcılar, yok edilen bu tokenlerin hiçbir zaman dolaşımdaki arza girmediğini anladıkça, bu stratejinin etkinliği zamanla ortadan kalktı.

Binance Akıllı Zincir ağı, madencilere olan ihtiyacı veya pahalı işlem ücretlerini ortadan kaldıran bir Proof of Stake Otoritesi kullanır. Platform, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumluluğunu korudu ve benzer bir token ve akıllı sözleşme yapısına sahip.

Birçok tokenize (veya sabitlenmiş) kripto para birimi, Binance'in ağlarında ilgi kazanarak kullanıcıların madenci ücretlerini atlamasına izin verdi. Binance Smart Chain'in BEP-20 modelinin sağladığı bir diğer avantaj, PancakeSwap DEX ve Venus kredi platformu dahil olmak üzere geniş merkezi olmayan uygulamalar ağındaki stake etme ve çiftçilik yetenekleridir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ