21 Ekim'den bu yana Bitcoin'in fiyatı yaklaşık % 33 arttı. 13.000 dolardan başlayarak birbiri ardına önemli direnç alanlarından fırladı.

Popüler Altcoin Zirve Yapacak! Sermaye Bitcoin’den Buraya mı Akıyor?

21 Ekim'den bu yana Bitcoin'in fiyatı yaklaşık % 33 arttı. 13.000 dolardan başlayarak birbiri ardına önemli direnç alanlarından fırladı. Bitcoin başlangıçta 13.000 doları aştığında, bu seviyede büyük balina kümeleri oluştu. Balinaların aktif olarak BTC biriktirmeye başladığını ve 13.000 doların bir destek bölgesine dönüşmesine neden olduğunu gösterdi.

BTC, Temmuz 2019'dan bu yana ilk kez destek seviyesi olarak 13.000 $'ı geri kazandıktan sonra, yükselmeye devam etti. Zamanla, bir sonraki destek seviyesi olarak 13.500 $'ı doğruladı, ardından 14.000 $ ve son olarak 15.000 $ izledi. Bitcoin yukarı doğru tırmanmaya başladığında, analistler, hacmin çoğunu kripto piyasasından emmeye başladığı için altcoinler için bu durumun olumsuz olduğunu söylediler. Sonuç olarak, Bitcoin yükseldikçe, birçok altcoin hem Bitcoin hem de ABD doları karşısında değer kaybetti.

Bitcoin'in Ekim ayından Kasım ayının başlarına kadar olan ezici gücü, altcoin piyasasında zor bir etki yarattı, ancak Bitcoin'in fiyat hareketi, kripto etrafındaki yükseliş piyasası hissiyatının geri döndüğünü gösterdi. Bu nedenle, 15.000 $'ın üzerindeki temiz bir kırılma, Ethereum dahil olmak üzere daha yüksek riskli oyunlara ayrılmak için daha fazla sermayeyi tetikleyebilir.

Kripto borsası ve broker Bequant'ın araştırma başkanı Denis Vinokourov, Bitcoin'den gelen sermayenin Ethereum ve Ethereum ekosistemine dönüşebileceğini söyledi. Son 48 saat içinde, merkezi olmayan finans piyasası Eylül başından bu yana durgunluktan sonra özellikle güçlü bir performans gösterdi.

Yearn.finance'ın YFI'si ve Uniswap'in UNI'si gibi DeFi tokenları, Ethereum’un ani iyileşmesinin ardından neredeyse% 30 arttı. Bu nedenle Vinokourov, daha geniş Ethereum ekosisteminin yakında Bitcoin'in rallisinden yararlanabileceğini vurguladı:

“Tüm gözler Bitcoin'de olabilir ve 15.000 $ seviyesini geçen artış olabilir. Bununla birlikte, Ethereum ile ilgili son gelişme güncellemesi, bir miktar sermayenin Ethereum'a ve daha geniş ekosistemine geri dönmesine neden olabilir. Bu, Bitcoin'in aktif olarak satılacağı anlamına gelmez, ancak Bitcoin'i Ethereum ağında kilitleme eğilimi hızlanabilir ve Uniswap gibi aşırı satılmış DeFi ve DEX tokenları üzerinde çalışmaya başlayabilir."

 Ethereum'un bir Bitcoin rallisinin ardından yükselme konusundaki tarihsel eğiliminin yanı sıra, kripto traderları ETH'nin yakında Bitcoin'e karşı yükselebileceğini söylediler. Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası'nda biranalist olan Michaël van de Poppe, ETH / BTC kurunun büyük bir destek alanına çarptığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ