XMR nedir sorusunun cevabı onun gizliliğinde saklı. XMR, takip edilemez ve özel olmaya odaklanan bir kripto para birimidir. T

Popüler Altcoin

XMR nedir sorusunun cevabı onun gizliliğinde saklı. XMR, takip edilemez ve özel olmaya odaklanan bir kripto para birimidir. Tasarımı Bitcoin'den birkaç temel yoldan farklıdır, ancak Bitcoin'e benzer bir kripto para birimi olarak anlaşılmalıdır - bir şey satın almak ve satmak için kullanılabilir ve diğer paralar veya tokenlarlar değiştirilebilir.

Monero XMR, gizlilik ve anonimlik üzerine odaklanan bir kripto para birimidir. Bitcoin aslında sahte ve BTC işlemleri hala izlenebilir, ancak XMR işlemleri fiziksel nakit gibi tamamen anonimleştirilebilir. Orijinal gizlilik parası olan Bytecoin'in bir forkudur.

Tabii ki, her fiziksel doların üzerinde FDIC sigortalı bankalar ve hükümetler tarafından izlenen bir seri numarası vardır. Ancak birilerinin banka hesap bakiyesini dolarlarını kabul etmek için görmek gerekli değildir. Aynı şekilde, perakendecilerin yalnızca bir banka veya kredi kartı kullandığınızda işleminizi karşılayacak kadar yeterliliğinizi doğrulaması gerekir.

Monero, kripto para birimi işlemlerinde kullanılan bilgi miktarını azaltmak için halka imza şifreleme kullanır. Bu, XMR işlemlerini gönderen ve alan kişiye işlemi gizlilik içinde doğrulama olanağı verir.

Güçlü şifreleme, aerodinamik bir blockchain ve sonsuz tedarik, Monero'yu önünde sağlam bir gelecek olan güçlü bir gizlilik koini yapar. XMR kripto parasının kripto pazar performansına bakalım.

Şimdiye kadar XMR'nin en yüksek fiyatı 6 Ocak 2018'de gerçekleşen 494.16 $ idi. Yukarıda belirtildiği gibi toplam arz sınırı yok, ancak 16.500.000 XMR'nin üzerinde dolaşım var.

XMR, Bithumb, Binance, HitBTC, Poloniex, Bitfinex ve CoinEx gibi çeşitli kripto para piyasalarında işlem görüyor. BTC, BCH, USDT, LTC, ETH, EOS, DASH ve hatta USD ve EUR gibi fiat para birimleri de dahil olmak üzere bir ton ticaret çiftine sahiptir. Günlük olarak 25 milyon doların üzerinde XMR işlem görmektedir.

XMR topluluğu hemen hemen her işletim sistemi için cüzdan üretti ve bir donanım XMR cüzdanı yolda. Ayrıca, Cake Cüzdan, Monerujo, My Monero ve Ledger’in donanım cüzdanları gibi üçüncü taraf cüzdanlar XMR'yi destekler.

Çevrimiçi anonimlik, herkes için önemli olan önemli bir konudur. AT&T ağına bağlanmak ve Amazon’un uygulamasına göz atmak için Google’ın işletim sistemini kullanarak Samsung cihazınıza her giriş yaptığınızda, birçok el verilerinize ve alışkanlıklarınıza dokunuyor, onları izliyor ve hatta satıyor. Teknoloji meraklıları, izlenmekten kaçınmak için VPN, proxy ve TOR ağlarını kullanır.

Bununla birlikte, ceplerimizde internetle dolaşmadan yüzyıllar önce insanları izlemek için finansal işlemler ve diğer kişisel bilgiler kullanıldı.

Karanlık web işlemleri için XMR'yi kullanarak, anonim çevrimiçi işlemlerde en iyi şansa sahip olursunuz ... en azından söyledikleri bu.

XMR, platformunun gizliliğini agresif bir şekilde savunarak Bytecoin gibi gizlilik paralarını etkileyen bir CryptoNote hatasını işaret ediyor. Ancak çevrimiçi gizlilik ve anonimlik, Monero’nun özverisinde bile asla garanti edilmez.

Monero, diğer blok zincirlerindeki işlemler için benzer iki anahtarlı bir kimlik doğrulama yöntemi kullanıyor. Ekstra bir adım ekliyor. Genel anahtarınız gönderen tarafından rasgele bir kerelik anahtar oluşturmak için kullanılır ve alıcı almak için özel bir anahtar kullanır. Kaba kuantum hesaplamada bile böyle bir sistemi zorlamak zor olurdu, ancak tek bir işlemi ne kadar şifrelerseniz, meta veriler yanıtları tutar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ