Bitcoin SV (BSV), küresel bir ekonomik ve sağlık krizinin ortasında oldukça iyi durdu. Piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi, yıllık bir zaman diliminde yüzde 90 arttı,

Bitcoin SV (BSV), küresel bir ekonomik ve sağlık krizinin ortasında oldukça iyi durdu. Piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi, yıllık bir zaman diliminde yüzde 90 arttı, önceden programlanmış bir tedarik oranı indirimi geçirdi ve temel teknik destek seviyelerini koruyarak orta vadeli yükseliş eğilimini koruyor.

Ancak tipik olarak bir varlığı güvenilir bir şekilde yükselten metrikler Bitcoin SV pazarında eksik. İşte yakın gelecekte kripto para birimi için sorun yazabilecek üç konuya bir göz atın.

Düşük Volatilite

Nisan ayının ilk iki haftasında Bitcoin SV, 141-209 $ aralığında işlem gördü. Ve şimdi, günlük grafiğin Bollinger Bantları (BB) okumalarına göre, aralık 167-212 $ 'a düştü. BB, bir varlığın oynaklığını iki standart sapması arasındaki boşluğa bakarak ölçer. Boşluk ne kadar fazla olursa, uçuculuk da o kadar yüksek olur.

Ancak sıkılaştığında, varlığın daha sıkı bir ticaret aralığında işlem yaptığı anlamına gelir. Bu eğilim tipik olarak bir fiyat artışına yol açar.

Varlığın daha istikrarlı olduğunu gösterdiğinden, az miktarda oynaklık genellikle iyi bir haberdir. Ancak Bitcoin SV durumunda, gösterge az ya da çok piyasanın gücünün bittiğini gösteriyor - Bollinger Bantları Bant Genişliği 0.10'a yakın olduğunda her iki tarafa da bir kopuş mümkün. Bu durum yazım tarihi itibariyle 0.24'tür.


Bitcoin SV'nin aşağıya doğru yönelme olasılığı, zayıf pazar temelleri nedeniyle daha yüksektir. Ağının hash gücü  - madencilerin performansının ölçüsü - ödül yarıya indirildikten sonra önemli ölçüde düştü. Bitcoin SV blok zincirinin azalan arzının madencilerin karlarına zarar verdiğini ve daha iyi geri dönüşler için blok zincirlerini değiştirmelerini istediğini gösteriyor.

Böyle bir senaryo Bitcoin SV’nin blockchain güvenliğini zayıflatır; daha az madenci ağı daha merkezi ve saldırılara açık hale getiriyor. Bu durum BSV için düşüş işareti olarak yorumlanıyor.

Düşük Hacim

Bitcoin SV'nin düşük ticaret hacmi nedeniyle fiyat düşüşü geçirme olasılığı daha da artmaktadır. Bu, trader'ların pazarın dışında kaldıklarının bir işaretidir ve BSV'nin YTD kazançlarını koruyanların sayısı daha azdır. Bununla birlikte, fiyat yükseliyor ve net bir farklılık gösteriyor.


Bir toparlanma piyasasında, düşük hacimler yatırımcıların tipik olarak bir düzeltmeyi izleyen bir fiyat tepesinden endişe duyduğunu göstermektedir. Bir pazar yükseliyorsa, uzun pozisyonların eksikliği düşük hacimlere neden olabilir. Yatırımcılar direncin kurulduğuna inanıyorlar.

Bu, Bitcoin SV'yi daha keskin düşüşlere maruz kalma riskiyle karşı karşıya bırakıyor.

Karları Alma

Son olarak, Bitcoin SV, kar alma nedeniyle sert düşebilir. Yıllık cazip kazançların üzerinde oturan en iyi kripto varlıkları arasında yer alıyor - Coronavirus zamanlarında nakit likiditesini arttırmanın ideal bir yolu bu.

 Traderlar ve yatırımcılar, başka bir yerde kayıplarını karşılamak için kripto para birimini kullanabilirler ve bu da keskin bir düşüşe neden olur. Bir sonraki olumsuz hedef, $ Fibonacci geri çekilme grafiğinin% 78,6 seviyesindeydi. Bunun için BSV'nin 50 günlük mavili MA eğrisinin altına girmesi gerekir; kısa vadeli destek gibi davranıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ