Bitcoin (BTC), 200 haftalık hareketli ortalama fiyatının altına düşebilir, ancak sektörün en saygın analistlerinden biri BTC’nin 8.200 doların üzerinde kalacağını söyledi.

Bitcoin (BTC), 200 haftalık hareketli ortalama fiyatının altına düşebilir, ancak sektörün en saygın analistlerinden biri BTC’nin 8.200 doların üzerinde kalacağını söyledi.

10 Şubat'taki bir dizi tweet'te stok-akış Bitcoin fiyat tahmini aracının oluşturucusu PlanB, BTC / USD'nin Mayıs ayına kadar “10.000 doların üzerinde” ticaret yapacağını öngörüyor.

PlanB: Stok Akış Modeli Halen Geçerliliğini Koruyor

Bu, Bitcoin’in 2021 Aralık'tan önce kripto para birimini 100.000 dolara gönderen “boğa koşusunu” başlatacak olan blok ödülünün yarılanmasının tarihi civarında.

PlanB, bunları “2 Bitcoin fiyatına sattı” olarak tanımlayan tahminleri yayınladı. Ocak 2019'daki önceki bir güncellemede, BTC / USD'nin, tarihsel olarak her zaman büyümüş olan 200 haftalık hareketli ortalamasının (200WMA) üzerinde kalacağını iddia etti.

Geçen yıl Aralık ayında 200WMA büyüme oranının % 3 olduğunu, şimdi ise yaklaşık % 4'e yükseldiğini vurgulamak gerekiyor.

Şu anda, 10.000 $ 'ın hemen altında kalan Bitcoin, stok-akışın belirlediği 8.600 $ seviyesinden yaklaşık % 14 daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Bu ay, trader'lar fiyat düzeltmesiyle ilgili endişeleri 6.000 $ veya daha düşük bir seviyeye fiyatı çekmeye devam ediyor. Diğerleri bu fikre karşı çıkmıştı ve deneyimli piyasa katılımcısı Peter Brandt da BTC / USD'nin önemli ölçüde düşmeye mahkum olmadığını savundu.

BTC Yarılanma Etkisi “Gecikebilir”

Stok akış Bitcoin’in fiyat yörüngesini grafik olarak göstermek için iki gösterge kullanılır: zaten mevcut olan Bitcoinlerin sayısı ile dolaşıma eklenen yeni Bitcoinlerin sayısı.

Tarihsel olarak son derece hassas olan model, fiat para biriminden farklı olarak, manipülasyonu neredeyse imkansız olan bir tedarikle, sert para statüsü bakımından Bitcoin'i altınla eşit hale getiriyor.

Uzun vadede PlanB, BTC / USD'nin 2021 ve 2024 arasında ortalama 100.000 $ 'dan işlem görmesini bekliyor. Ancak bundan sonra fiat zayıflığı, Bitcoin'in 100.000 $' lık bir faktörü "takdir edeceği bir seviyeye ulaşabilir.

Bu arada PlanB, Mayıs ayı blok ödülünün yarıya indirilmesinin fiyat üzerindeki etkisi hakkında eleştirilere itiraz etti. Analist ve araştırmacı Nic Carter'ın da aralarında bulunduğu bir tartışmaya yanıt vererek, stok-akış ve fiyat arasındaki ilişkinin “herkes tarafından doğrulanabilir” olduğunu savundu.

“Belirli bir nedenin etkisi gecikebilir. Yarılanma etkisinin 1 gün içinde gerçekleşmesi gerektiğini iddia etmek bilimsel değildir ”diye açıkladı.

“Çok basit: S2F (ve dolayısıyla yarılanma) ve fiyat birbiriyle ilişkilidir. Ve bu korelasyon sahte değildir çünkü bütünleşiktir. Herkes bunu doğrulayabilir. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ