Gnosis Ürün Lideri ve Araştırmacı Eric Conner'a göre, Ethereum orta ve uzun vadede önemli büyüme için altı temel faktöre sahiptir.

Popüler Araştırmacı: Bu 6 Şey Ethereum

Gnosis Ürün Lideri ve Araştırmacı Eric Conner'a göre, Ethereum orta ve uzun vadede önemli büyüme için altı temel faktöre sahiptir.

Ethereum'u Büyütmek İçin Altı Ana Faktör Nedir?

Conner, aşağıdaki altı unsurun önümüzdeki 12 ay boyunca Ethereum'un büyümesini sağlayacağını belirtti:

  • Merkezi olmayan finansmanın (DeFi) hızlı yükselişi
  • Mainnet'te gizlilik çözümleri
  • İkinci katman ölçeklendirme
  • Ethereum 2.0 lansmanı
  • Ethereum 2.0 ile üstün para politikası
  • ETH'nin büyümesiyle mücadele etmek için rakiplerin mücadelesi

Yukarıda belirtilen faktörlerin tümü, Blockchain ağını veri işlemede daha verimli bir protokole dönüştürmek için Ethereum açık kaynaklı geliştirici ekosisteminin vizyonu ile uyumludur.

Geçen yıl boyunca, DeFi patlayıcı bir genişleme gördü. DefiPulse verileri 3,1 milyon ETH'nin şu anda DeFi uygulamalarında kilitli olduğunu göstermektedir. Bu rakam 190 $ 'dan ETH fiyatı 589 milyon $' a eşdeğer. DeFi'nin sorunsuz çalışması için, krediler, ödemeler, türevler ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse tüm finansal hizmetleri içeren, ölçeklenebilirlik, ETH 2.0 ve daha iyi para politikası çok önemlidir.

Ölçeklenebilirlik önemlidir, çünkü DeFi ile ödeme verileri gibi gizli bilgiler zincir halinde işlenir. Kullanıcı sayısı arttıkça, Ethereum'u aşırı yükleyerek ağın tıkanmasına neden olabilir. Para politikasındaki ve Ethereum 2.0'daki gelişmeler, birçok kullanıcı ve yatırımcı için daha belirsiz kavramlardır. Ancak, özellikle DeFi kullanımı mevcut seviyelerden daha da artarsa çok gereklidir.

Para politikası veya bazı yatırımcıların bunu ekonomik bant genişliği olarak tanımladığı gibi, toplam Ethereum arzı ve bunun yüzde kaçının merkezi olmayan uygulamalarda (DApps) kullanıldığı anlamına gelir.

Ethereum'un tedariki, DeFi'nin hızlı bir şekilde benimsenmesini desteklemek için yeterli değilse, Fitzner Blockchain Consulting'ten Lucas Campbell, tüm talebi engellemek için Ethereum ağına bir yük getirdiğini açıkladı ve şöyle dedi:

“İzinsiz finans Ethereum’un değer güdümlü kullanım örneğiyse, her biri küresel finansı beslemek için toplam ekonomik bant genişliğinin % 5-10'unu tüketen en büyük para protokolleri söz konusu değildir. Bununla birlikte, Ethereum’un dünyaya başarılı bir şekilde izinsiz, güvensiz finans sunabilmesi için, onu desteklemek üzere büyük miktarda ekonomik bant genişliği gerekecektir. ”

DeFi'nin önümüzdeki yıllarda Ethereum'un birincil kullanım örneği olmaya devam edeceğini varsayarsak, ölçeklenebilirlik temeldir ve para politikası veya ekonomik bant genişliği gibi diğer unsurların da benzer şekilde gelişmesi gerekecektir.

Conner, Ethereum'un DeFi için önemli talebi desteklemede başarılı olmak için tüm unsurlara sahip olduğunu vurguladı ve bu da küresel pazardaki en iyi akıllı sözleşmeler blok zinciri protokolü olarak pozisyonunu koruyacak.

ETH'nin “zayıflığı”

Daha sıkı geliştirici toplulukları ve iyi finanse edilmiş operasyonları olan daha küçük blockchain ağlarıyla karşılaştırıldığında, Ethereum blockchain'e değişiklik önermek, uygulamak ve entegre etmek genellikle daha zordur.

 Bitcoin dahil olmak üzere her büyük blockchain ağı için aynı zorluk var. Bu nedenle, Ethereum'un yeni değişiklikleri uygulama hızında daha küçük blok zincir ağları üzerinde bir dezavantajlı olduğu düşünülebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ