Dijital varlık spotu ve türev borsası Kraken, ülkenin yüksek mahkemesinin bir hafta önce kripto para şirketleri için iki yıllık bir bankacılık yasağını devirmesinden sonra Hindistan'da hizmetleri yeniden inşa etme sözü verdi.

Popüler Bitcoin Borsasından Hindistan Hamlesi Geldi

Dijital varlık spotu ve türev borsası Kraken, ülkenin yüksek mahkemesinin bir hafta önce kripto para şirketleri için iki yıllık bir bankacılık yasağını devirmesinden sonra Hindistan'da hizmetleri yeniden inşa etme sözü verdi.

Pazartesi günü biraz belirsiz bir blog yazısında, San Francisco merkezli borsa, kripto endüstrisinin Nisan 2018'de merkez bankasının emirleri tarafından bastırılan bankaların borsa gibi şirketlere hizmet vermesini engellediğini gören potansiyel olarak büyük pazara geri dönüş yapacağının sinaylini verdi.

Bu itibarla, Hindistan şimdi kendilerini yasağın bıraktığı yakın boşlukta hızla kurabilen şirketler için büyük bir kazanç fırsatını temsil ediyor. Bankacılık kısıtlamaları nedeniyle bazı borsalar kapanmaya zorlandı ve diğerleri kriptodan kripto ticaretine veya diğer araçlara hayat verdi.

Kraken, Hindistan Rezerv Bankası'nın yasağının devrildiğini görmenin kendilerini "heyecanlandırdığını" ve "bölgedeki hizmetlerini yeni özellikler ve tekliflerle büyütmek için kaynak önereceğini" söyledi. Bunların arasında, Hindistan'daki büyük havale pazarını hedefleyebileceğine dair bir ipucu da bulunuyor. Kraken, Hintlilerin yurtdışındaki arkadaşlarına ve ailesine tasarruf etmelerine ve "değer göndermelerine" yardımcı olmak istiyor.

Kraken, planları hakkında daha kesin bilgi için yılın ilerleyen saatlerine kadar beklememiz gerekecek.

Mahkeme kararı kripto alanı için heyecan verici bir haber olsa da, ulustaki düzenleyici durum hala netlik kazanmamış durumda. Merkez bankasının yüksek mahkeme kararıyla savaşmaya geri döneceği bildirildi. Daha endişe verici bir şekilde, ülke hükümeti kripto para birimi düzenlemesini yıllardır sürdürüyor ve bazı raporlar açıkça yasaklandığını gösteriyor.

Yerel borsalar, bu ay ülkedeki kripto para birimleri ve türevleri için güçlü bir iştah olduğunu söyledi. Yüksek mahkeme kararından önce, Binance ve OKEx gibi bazı uluslararası kripto şirketleri bu açlığı gidermek için harekete geçti ve satın alma veya ortaklıklar yoluyla yerel hizmetleri duyurdu.

 Şimdi Kraken de potansiyel kazançlı pazarın dilimini kaçırmamaya istekli olduğunu gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ