Özellikle Bitcoin'in arkasındaki yükseliş momentumu, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi sonunda daha yeşil yanıp sönmeye devam ediyor.

Özellikle Bitcoin'in arkasındaki yükseliş momentumu, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi sonunda daha yeşil yanıp sönmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) boğalarının, tarihinin en uzun hiper-düşüş evresinden ortaya çıktığı için klasik bir gösterge olduğu için kutlamak için bir nedeni var.

27 Nisan'da en son güncellenen verilere göre, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yedi hafta sonra mümkün olan en düşük okumadan (“aşırı korku”) çıkmıştır.

Göstergenin 2018'de başladığından bu yana bir rekor kırıdığını söyleyelim. Coronavirus korkularının kripto para piyasaları üzerindeki etkisinin altını çiziyor.

Korku ve Açgözlülük endeksi, analistlerin oynaklık, pazar hacmi ve sosyal medya faaliyeti gibi faktörlerden oluşan bir sepetten oluşan 1'den 100'e kadar bir sayıdır.

100'e doğru okuma ne kadar yüksek olursa, piyasalar aşırı hevesli ve büyük olasılıkla kendilerini yakalayabilecekleri için yatırımcıların daha dikkatli olması gerekir.

Metriğin yaratıcıları resmi web sitesinde. “Korku ve Açgözlülük Endeksimizle, sizi kendi duygusal aşırı tepkilerinizden kurtarmaya çalışıyoruz,” diyor.


Pazartesi günkü yazım sırasında Endeks bir önceki gün 21’de itibaren “korku” olarak kabul edilen 28'i ölçtü. Karşılaştırmalı olarak, geleneksel pazarlar ve hisse senetleri için karşılık gelen metrik şu anda 40'tır, aynı zamanda “korku”ya işaret ediyor.

Korku ve Açgözlülük, bu hafta Bitcoin yatırımcılarını selamlayan olumlu işaretlerden sadece birini oluşturuyor.

Güçlü teknik temeller de geri döndü ve geçen hafta sonlarında pek çok sürprizle geçen % 10'luk bir fiyat artışını tamamladı.

Bu nedenle, Bitcoin, herhangi bir dış müdahale gerektirmeden fiat'ın aksine, koronavirüsün olumsuz sonuçlarını tersine çevirmeyi başardı.

 Dikkat şimdi Bitcoin'in tarihinde muhtemelen en çok beklenen, beklenen blok ödülünün yarıya inilmesine odaklanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ