Twitter'daki geliştirici 1st Playable oyunlarından birinin Bitcoin ve diğer kripto paraları madencilik yapmak için Nintendo’nun Switch konsolunu kaçırmak için kullanıldığına dair söylentileri reddetti.

Popüler Geliştirici Hakkında Çıkan İddiaları Reddetti

Twitter'daki geliştirici 1st Playable oyunlarından birinin Bitcoin ve diğer kripto paraları madencilik yapmak için Nintendo’nun Switch konsolunu kaçırmak için kullanıldığına dair söylentileri reddetti.

1st Playable  Nintendo Switch bazı mobil ve PC oyunları ile ilgili veri ve gizlilik sorunları ile güvenli bir platform olduğunu tweetledi. Oyunlarından birinin Nintendo’nun Switch konsolunu bitcoin ve diğer kripto paraları çıkarmak için kaçırmak için kullanıldığını iddia eden söylentiler vardı. Ancak geliştirici bu iddiaları reddetti. Nintendo Release Cooking Mama: Cookstar, blockchain'i kullanıyor. 1st Playable kodlarında gölgeli bir şey olmadığı konusunda güvence verdi.

1st Playable oyunun kripto para birimi için madencilik konsolları nedeniyle listelendiğine dair bir soru soran bir tweet'e cevap verdi. “geliştiriciler olarak, kesinlikle kripto para birimi veya veri toplama veya blok zinciri veya kodda gölgeli başka bir şey olmadığını söyleyebiliriz.”

Cooking Mama: Cookstar'ın piyasaya sürülmesinden önce, o zamanlar fazla bir şey yaratmayan blockchain kullanacağı bildirildi. Ancak oyun, piyasaya sürüldükten sadece birkaç saat sonra Nintendo’nun eShop'unda artık kullanılamadığında, söylentiler sosyal medyada ortaya çıkmaya başladı. Switch'in aşırı ısınmaya eğilimli olduğunu ve pili tükettiğini iddia eden bazı raporlar da ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar ayrıca konsolun gizlice kripto madenciliği için kullanıldığını tahmin etti.

 Nintendo hala Cooking Mama: Cookstar'ın neden Nintendo’nun eShop'undan alındığına dair herhangi bir resmi açıklama yayınlamadı, ancak konsolun söylentilerinin kripto para birimlerini madencilik için kullandıklarını açıkladılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ