Ekosistemde biraz sessizliğin ardından Shiba Inu, stablecoin'i piyasaya sürüyor.

Popüler Kripto Analisti Shiba Inu

Ekosistemde biraz sessizliğin ardından Shiba Inu, stablecoin'i piyasaya sürüyor. Davis ayrıca yeni bir ödül jetonunun lansmanı da dahil olmak üzere SHIB'ye yeni yükseltme planlarını açıklıyor.

Shiba Inu ekosisteminde neler oluyor? Bir dakika ölü görünüyor; Bir sonraki dakika Shiba Inu, bu meme madeni parasına hayat veren bir sabit para piyasaya sürüyor. Ancak kıdemli kripto savunucusu Lark Davis'e göre, cevaplanması gereken birkaç gerçek soru var. Davis, Cuma günkü en son YouTube podcast'inde SHIB'nin yeniden canlanmasıyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Diğer tüm kripto yatırımcıları gibi Davis de meme paralarının ölüp tozlanmadığını veya hala alakalı olup olmadıklarını bilmek istiyor; SHIB gibi meme paraları neden yatırımcı parasını çekmeye devam ediyor? SHIB son zamanlarda listelerde tekrar yükseldi. Yani herkes SHIB'de neler olduğunu bilmek istiyor. Öldü mü yoksa sadece kripto para piyasasını devralmaya ve en iyi köpek olmaya mı hazırlanıyor?

Shiba Inu'yu Dogecoin'den Ayıran Nedir?

Davis, Shiba Inu'yu selefi Dogecoin'den ayıran şeyi açıklıyor. Dogecoin, Bitcoin blok zinciri kodu kullanılarak oluşturuldu ve onun blok zinciri olarak yapıldı. Dogecoin onun blok zinciridir. Ancak Dogecoin, son birkaç yılda inşa edilen DeFi ürünleri gibi kripto alanındaki yeniliklerle etkileşimde sınırlıdır. Bununla birlikte, yaklaşmakta olan doge zinciri ağı, Dogecoin'e yeni bir hayat getirebilir. Karşılaştırıldığında, Shiba Inu madeni parasının yaratılması, dogecoin meme kültürüne dayanıyordu. Ancak, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir. Böylece meme seven topluluğun merkezi olmayan finansa katılmasını sağlamak.

Şaşırtıcı bir şekilde, meme jetonu şu anda Floki Inu'dan ayrı olarak en yüksek piyasa değeri likiditesinde (ilk 350 tokenin dışında). Bu arada, Shiba uzun süredir ilk 20'de yer alıyor.

2022'nin yarısı çoktan bitmişken, Shiba Inu ayı piyasalarında meydana gelen katliamın bir istisnası olmadı. Kripto piyasası, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 90 düştü. Ancak aşağı yönlü kripto piyasalarına rağmen, SHIB bir adım ileri gitti.

Yaklaşan SHIB Yükseltmeleri

SHIB için, bu büyük meme dijital parasına yenilenen heyecanı artıracak yeni büyük yükseltmeler geliyor. Bununla birlikte, çok uzun zaman önce olmayan küçük bir NFT işbirliğinin yanı sıra, bu yıl Shiba Inu için pek fazla değişiklik olmadığını anlamak önemlidir.

Oldukça yavaştı. Geçen yıl gerçekleşen en iyi şey, Shiba takas merkezi olmayan borsasının başlatılmasıydı. Bu merkezi olmayan borsa, kripto pazarındaki büyük ticaret hacimlerini göz önünde bulundurarak küçük bir hacim olan günde 2 milyonun üzerinde işlem görüyor. Dolayısıyla, Shiba'nın yeniden dirilişinin ana nedeni bu olamaz. Ancak Shiba ordusu, SHIB parasının daha fazla borsada listelenmesi için bastırıyor.

Birkaç hafta önce Shiba Inu, Bittrex'te uzun zamandır beklenen listesini aldı. Bu liste, artık insanların satın alabileceği daha fazla yer olduğundan, SHIB'nin piyasa değerinin büyümesine yardımcı olacaktır. Ancak bu artan likidite, Shiba karşıtı kalabalığın artık kimsenin Shiba Inu'yu umursamadığı konusunda ısrar etmesini engellemedi. Davis, bu Shiba karşıtı kalabalığın çoğunun Dogecoin meraklısı olduğunu iddia ediyor.

Bununla birlikte, Ethereum balinaları arasında en büyük Shiba Inu sahipleri, Shiba Inu'nun yakında gitmeyeceğini açıkça ortaya koyuyor. Davis'e göre, bu balina sahipleri, SHIB'nin dijital paralar dışında Ethereum'daki en büyük proje haline gelmesinin nedenlerinden bazıları. Bununla birlikte, Shiba kısa süre önce merkezi olmayan finans dünyasına bir sonraki adımlarını duyurdu. Shiba Inu için yapılan çalışmalarda beş benzersiz yükseltme var.

Shibarium adında bir katman-2 yükseltmesi olacaktı. Bu sürüm için zaman çerçevesi henüz bilinmiyor. Ancak bu yükseltme, SHIB madeni para için mikro işlemlere izin verecektir. Ayrıca, SHIB borsasında SHIB ticareti için gaz ücretlerini büyük ölçüde azaltacaktır. İkinci yükseltme, SHI adlı yeni bir sabit paradır. Bir sonraki yükseltme, TREAT adlı yeni bir ödül jetonunun piyasaya sürülmesidir.

Davis, Shiba Inu'nun bu yükseltmeleri gerçekleştirebilirse, alakalı kalabileceklerine inanıyor. Hatta gelecek yıllar boyunca ilk 25 kripto projesi olarak kalabilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ