Anlaşmanın bir parçası olarak, blockchain başlangıcı Enigma, tokenlarını menkul kıymetler ve dosya periyodik raporları olarak kaydetmeyi kabul etti.

Popüler Kripto Girişimi SEC İle Anlaşmaya Vardı – Fiyat Nasıl Etkilenecek

Anlaşmanın bir parçası olarak, blockchain başlangıcı Enigma, tokenlarını menkul kıymetler ve dosya periyodik raporları olarak kaydetmeyi kabul etti. Enigma ayrıca 500.000 $ ceza ödeyecek.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Enigma'yı 2017 yılında ICO kapsamında 45 milyon dolarlık kayıtlı olmayan menkul kıymetler sunmakla suçladı. Duyuruya göre, blockchain şirketi Enigma hasar talep eden yatırımcılara bir talep süreci ile fon iade etmeyi ve yarım milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti.

Enigma ENG Tokenlarını Menkul Kıymet Olarak Kaydetmeyi Kabul Ediyor

Anlaşmaya göre, blockchain girişimi Enigma, ENG tokenlarını SEC ile 500.000 $ cezaya ek olarak menkul kıymet olarak kaydetmeli. Enigma, 2017 yılında dijital varlıklarının (ENG tokenları) satışlarından yaklaşık 445 milyon dolar topladı. SEC'in bulgularına göre Enigma, ICO'sunu federal menkul kıymetler yasaları çerçevesinde menkul kıymet olarak kaydetmedi.

SEC'in emri, blockchain girişiminin federal menkul kıymetler yasalarının kayıt hükümlerini ihlal etmekten veya herhangi bir ihlale neden olmaktan vazgeçmesini gerektiriyor

Enigma'nın Mainnet Lansmanı

 Merkezi San Francisco ve İsrail'de olan Enigma, ana ağının 13 Şubat'ta açıldığını duyurdu. İlk ana ağ, Enigma ekosisteminden ve topluluğundan 20'den fazla bağımsız doğrulayıcı tarafından desteklenmekte ve işletilmekte. Enigma’nın ana ağı, Cosmos SDK’ye dayanan, stake dayalı bir kanıt zinciridir. Enigma ağı şifrelenmiş veriler üzerinde güvenli hesaplama sağlamak için merkezi olmayan bir protokol.

Yazının yazıldığı sırada ENG tokenı % 29 düşüşle 0,330 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ