Binance'te yarın yapılacak olan sistem bakımı nedeni ile 8 saat boyunca alım ve satım işlemlerini geçici olarak durdurulacak.

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsası Binance'den bu sabah yapılan açıklamaya göre yarın borsada yapılacak olan sistem bakımı nedeni ile 8 saat boyunca alım ve satım işlemlerini geçici olarak durdurulacağı bildirildi. Sistemde yapılacak olan bu bakım piyasayı nasıl etkileyecek? Sistemde neden güncelleme yapılıyor?

Binance'nin yaptığı açıklamaya göre güncellemenin 12 Mart 2019 Türkiye saati ile 05.00’te gerçekleştirileceği ve yaklaşık 8 saat süreceği, bu süre zarfında da para yatırma-çekme işlemleri ile alım satımın kapatılacağı ifade edildi. Ayrıca güncelleme başlamadan önce tamamlanmayan para yatırma işlemlerinin güncelleme tamamlandıktan sonra işleme konulacağı belirtildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün erken saatlarde borsanın bakıma alınacağına dair açıklamalarda bulundu. 

Buna ek olarak borsa yaptığı açıklamada 8 saatlik sürenin değişebileceğini, bu tarz geçikme olması durumunda sosyal medya hesaplarından açıklama yapılanacını bildirdi.

Binance, son 24 saatteki 900 milyon dolarlık işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası konumunda. Kripto para alanında 8 saat, özellikle de günlük ortalama 900 milyon dolarlık işlem hacmine sahip bir borsa için 8 saat oldukça uzun bir süre.

Borsanın 8 saatlik uzun bir zaman diliminde işleme kapalı olmasından dolayı piyasaya önemli ölçüde zarar verdiği, bir pump veya bir dump hareketini başlattığı ve bu nedenle bazı yatırımcıların oluşan manpülasyon nedeniyle piyasayı terkettiği belirtiliyor.

Borsada ki kullanıcıların %4'lük kısmını Türkler oluşturuken Platform, Amerika, Japonya ve Hindistan’ın ardından dünya çapında en çok ziyaretçiyi Türkiye’den alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ