Kripto para haber sitesi Cointelegraph'ın kurucu ortağı Toni Lane Casserly olarak 29 yaşında öldü.

Popüler Kripto Para Haber Sitesinin Kurucusu Genç Yaşta Vefat Etti

Kripto para haber sitesi Cointelegraph'ın kurucu ortağı Toni Lane Casserly olarak 29 yaşında öldü.

Bayan Casserly’nin eşi ve çocukları Salı günü yaptığı açıklamada, kripto para girişimcisinin geçen hafta öldüğünü söyledi.

Cointelegraph'ın kurucu ortağı, tanınmış bir konuşmacı ve bitcoin pazarını destekleyen blok zinciri teknolojisinin sadık bir savunucusuydu.

Teknoloji inovasyon şirketi Civana'nın CEO’su ve kurucusu Lucian Tarnowski, “Toni teknolojilerin insan bilincini açığa çıkarmak için bir araç olduğunu gördü” dedi.

Perşembe günü yapılan bir övgüde, Tarnowski, “O, blok zincirlerinin yerel topluma dönüşünde vereceği rolde iyi bir öncüydü” diyor.

Kripto para bloğu Coinfomania'ya göre, Bayan Casserly geçen hafta Teksas'ta vefat etmeden önce 'bir süredir' iyi değildi.

Casserly 2013 yılında Cointelegraph'ı blockchain teknolojisi, kripto varlıkları ve ortaya çıkan fintech trendlerine adanmış bir medya platformu olarak kurdu.

Blockchain ansiklopedisi Everipedia'ya göre, daha sonra 2015 yılında Afrika'daki Ebola salgını sırasında Sierra Leone'de yerinde yardım sağlayan bitcoin tabanlı bir yardım kuruluşu kurdu.

Ayrıca Birleşmiş Milletler, HSBC, Bosch, Cicso, P&G ve Gelecek Enstitüsü gibi önemli şirketlere, fonlara ve aile ofislerine danışmanlık yaptı.

 Bayan Casserly, merkezi olmayan bir ekonomik araç olarak blockchain teknolojilerinin yaşamları ve hükümetlerin çalışmalarını iyileştirebileceğine inanıyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ