SHIB, önemli bir sermaye girişinden yoksundu ve fiyatını diğer meme coinleri pompalamayı tercih eden yatırımcıların insafına bıraktı.

SHIB, önemli bir sermaye girişinden yoksundu ve fiyatını diğer meme coinleri pompalamayı tercih eden yatırımcıların insafına bıraktı.

Trend olan birkaç meme coinin aksine, yeni adreslerden yapılan SHIB işlemleri neredeyse yoktu.

Sosyal hacim toparlandı, ancak sahiplerin sadakatini geri almak için yeterli değildi.

Göz kamaştırıcı hype dalgasını süren birçok meme coin ile, Shiba Inu [SHIB] gibi zaten yerleşik olan tokenlar sezonu kaçırmış olabilir. Söylemeye gerek yok, son birkaç hafta içinde çok sayıda meme’den ilham alan tokenın devam eden rallisi, dikkatleri 2021'in çılgın kralı olan kripto para biriminden uzaklaştırdı.

Gerçekçi olsun ya da olmasın, işte PEPE'nin terimleriyle SHIB'nin piyasa değeri

SHIB: Grupta olmayan bir token

İlk olarak, meme coin piyasası oldukça değişkendir ve genellikle hype, ilgi artışı ve aktif katılım tarafından yönlendirilir. İlginç bir şekilde bunlar, yakın zamanda 1 milyar dolarlık piyasa değerini aşan ve bir ATH'ye ulaşan Pepe [PEPE] gibi trend varlıkların itici faktörleriydi.

Meme coinlerine olan ilgi kısa ömürlü olma eğiliminde olsa da, Shiba Inu ve Dogecoin [DOGE] efsaneyi bozmuş gibi görünüyor. Ancak, SHIB'nin bu sezon yarışmaktan diskalifiye edildiğini öne sürmek için birkaç neden vardı.

Daha önce de belirtildiği gibi, kullanıcının benimsemesi, bir meme coinin fiyatını artırmak için çok önemlidir. Ancak SHIB için durum böyle olmadı. Aslında Shiba Inu ekosistemi, ağ büyümesinin gösterdiği gibi yeni adresleri benimsemekle mücadele ediyordu.

Bu yazı yazıldığı sırada ağ büyümesi 395'e düştü. Bu düşüş, günlük etkileşim düzeyinin ve ilk kez yapılan işlemlerin sevinilecek bir şey olmadığını gösteriyor.

Shiba Inu ağının büyümesi ve SHIB sosyal hacmi

Daha sonra, sosyal hacim, yukarıda tartışılan ölçümdeki düşüşü telafi etmiş görünüyordu. Santiment'in verilerine bakıldığında, SHIB sosyal hacminin Nisan'daki düşüşten sonra arttığı görüldü.

Sosyal hacim, çeşitli sosyal medya platformlarındaki benzersiz metin belgelerinin sayısını tahmin eder. Bu artış, metriğin 6 Mayıs'ta 2.700'e yükselmesini sağladı.

Bununla birlikte, hype’daki artış SHIB fiyatını olumlu yönde etkileyemedi. CoinMarketCap'e göre token değeri son yedi günde %8,23 oranında küçüldü.

Diğer meme coinlerin yükselişinin ardından, SHIB sahiplerinin toplam sayısı 27 Mart'ta 1,32 milyondan düştü. 1,29 milyon rakamından toparlanabilse de, eğilim bazı sahiplerin sattığını gösteriyordu.

Bu arada, borsalardaki arz aynı dönemde biraz yatay kaldı. Dolayısıyla böyle bir durum, piyasanın büyük bir kısmının SHIB'den ziyade potansiyeli olan yeni meme coinleri uzun vadede elde tutmaya odaklandığını gösterebilir.

Bu Shiba Inu haberinde toplam SHIB sahibi sayısı ve borsa dışındaki arz

Zincir üstü SHIB durumu göz önüne alındığında, tokenin parlama zamanının henüz gelmediğini söylemek güvenli olabilir. Token, PEPE'nin yanı sıra yakın zamanda Binance listesine giren Floki Inu [FLOKI] ile de rekabet edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ