Oyun motoru Unity Oyun içi kripto para birimleri ile ilgili bir patent başvurusunda bulundu.

Popüler Oyun Motoru Unity, Blockchain Tabanlı Benzersiz Oyun İçi Token Sistemi Patentini Açıkladı

5 Mart'ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nden yayınlanan belgelere göre Danimarka merkezli popüler oyun motoru olan Unity şirketi, oyunlar içi kripto para birimleri ile ilgili bir patent başvurusunda bulunduğu öğrenildi.
Milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler oyun motoru Unitynin CEO'su, dünyada ki var olan video oyunlarının yarısından fazlasının Unity motoru kullanılarak hazırlandığını belirterek, şimdi oyun içi token pazarındaki eksik bağlantıları hedeflediklerini bildirdi.

Patentin açıklamasında, "Şu anda benzersiz tanımlayıcılara nesneler (hem fiziksel hem de sanal) atamanın ve bu nesnelerin değiştirilmesine, aktarılmasına, değiş tokuş edilmesine, takas edilmesine, verilmesine ve bir konumla ilişkilendirilmesine izin verilmesinin bilinen bir yolu yoktur. ” diyor.

“Bu kullanıcılar, simgeleri ve ilişkili nesneleri nesne dönüşümlerine dayalı koleksiyonları ve tetikleyici olaylar oluşturmak için kullanıcılar tarafından manipüle edilebilir uygulamalar ve ortamlara nasıl yapılacağı konusunda bilgi veren ortak bir platformdur."

Bu hafta, dijital varlık belirleme startup'ı Enjin, Unity geliştiricilerin, Ethereum (ETH) blok zincirinde ERC1155 uyumlu belirteçlerin dağıtımını oluşturmalarını, bütünleştirmelerini ve yönetmelerini sağlayacak olan Unity için özel bir yazılım geliştirme kiti  (SDK) piyasaya sürdü.

Enjin’in yaptığı SDK duyurusu, oyuncuların sanal eşyalarını birden fazla oyunda kullanmalarına izin vererek, oyun varlık belirteçlerinin birlikte çalışabilirliği sağladığına da işaret ediyor.

Daha önce, Kanadalı sohbet uygulaması Kik'in KİN tokeni ile entegrasyon planlarını açıkladıktan sonra geçen yıl Kasım ayında şirket uygulama içi kripto para satın alma başlangıç AppCoins ile bir anlaşma imzaladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ