Cointelegraph sanatçıları, Binance'in yeni başlatılan NFT platformunda düzenlenen bir Rotary Vakfı yardım müzayedesi için ünlülerin dijital portrelerini oluşturacak.

Popüler Platform, Binance İle Ünlü NFT Yardım Kampanyasını Başlattı

Cointelegraph sanatçıları, Binance'in yeni başlatılan NFT platformunda düzenlenen bir Rotary Vakfı yardım müzayedesi için ünlülerin dijital portrelerini oluşturacak.

Binance, yeni başlatılan NFT pazarında, çocuklar için finansal eğitimi destekleyen bağışlar oluşturmayı ve COVID-19 acil durumları ile mücadele eden doktorlar için eğitim sağlamayı amaçlayan ünlü temalı yardım kampanyasına yer verecek.

Hayır amaçlı müzayede, küresel sporcular, müzisyenler, girişimciler ve blog yazarlarının katılımıyla Cointelegraph ve seçkin sanat ekibi tarafından küratörlüğünü ve tasarımını yaptığı bir NFT serisini içerecek. Kampanyanın bir parçası olarak, Cointelegraph'ın sanatçı ekibi, NFT endüstrisi aracılığıyla Rotary'nin yardım çabalarını desteklemek isteyen ünlülerin dijital portrelerini oluşturacak.

Kiev Rotary Kulübü, müzayede yoluyla toplanan fonları, çocuklar için finansal okuryazarlığı geliştirmeye yönelik bir girişim ve doktorları COVID-19 salgınıyla başa çıkmaya hazırlamak için bir yeniden eğitim programı olan “Helper” projesi de dahil olmak üzere iki ayrı hibeye aktaracak.

Müzayede, Rotary'nin hayırsever faaliyetlerini desteklemek için NFT endüstrisine ilk kez dahil olmasını işaret ediyor. Bununla ilgili olarak, Uluslararası Rotary bağış toplama görevlisi Oksana Tjupa şunları söyledi:

“NFT projesi bizim için yeni, ancak ortak projemizde başarılı olmayı umuyoruz. NFT sanatı alanı çok umut verici. Dijital varlıkların ekonominin ayrı bir sektörü olarak hayatımıza girdiğinden eminiz ve artık hayır kurumlarının hayırsever misyonlarını uygulamak için yeni formatlarla çalışmayı öğrenmesi gerekiyor.”

Rotary'nin nihai misyonu, vakfın önümüzdeki 10 yıl boyunca dünya çapında 10 milyon çocuğu eğitme planı da dahil olmak üzere küresel sağlığı iyileştirmek, yoksulluğu azaltmak ve eğitimi desteklemektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ