Tether'in flash kredilerdeki rolü, DeFi likiditesi genişletmeye hazır. Piyasa değeri ile en büyük stabilcoine güç veren blockchain özellikli platform olan Tether ve açık kaynaklı ve saklama hizmeti olmayan bir protokol olan Aave işbirliğine gidiyor.

Popüler Stablecoin DeFi Piyasasında Ağırlığını Artırıyor

Tether'in flash kredilerdeki rolü, DeFi likiditesi genişletmeye hazır. Piyasa değeri ile en büyük stabilcoine güç veren blockchain özellikli platform olan Tether ve açık kaynaklı ve saklama hizmeti olmayan bir protokol olan Aave Protokolü, Tether'in (USDT) daha yeni DeFi ekosistemine daha geniş bir şekilde benimsenmesini sağlamak için birlikte çalışıyor.

Tether DeFi Pazarından Payını İstiyor

USDT çeşitli yenilikçi DeFi kredi projelerine güç vermektedir. Aave tarafından sağlanan verilere göre, stabilcoin aynı zamanda % 12'ye kadar verim ile piyasadaki borç verenler için en iyi getirileri sunuyor.

Aynı dönemde, MakerDAO’nun Dai ve Circle’ın USDC'si sırasıyla % 8 ve % 5,7'lik getiri sağlanıyor.

USDT'nin DeFi alanındaki önemli rolü, kredilerin aynı işlemde iade edilmesi şartıyla, müşterilerin bu kredi pozisyonlarını desteklemek için teminat vermeden bir dizi ERC20 tokenı ödünç almasını sağlayan hızlı kredilerdeki kullanımının altını çiziyor.

Flash krediler, zincir üstü arbitraj fırsatlarından yararlanmak, zincir içi tasfiyeler için rekabet etmek ve DeFi platformları arasında açık pozisyonları taşımak için kullanılmıştır.

Hızlı kredilerin öncüsü olan Aave, USDT'nin yenilikçi kredi şeklini güçlendirmek için güçlü bir araç olan en likit stabilcoin olduğunu ifade ediyor.

Tether’in Likiditesinden Yararlanın

USDT’nin toplam piyasa değeri, geçtiğimiz yılın başlarında yaklaşık 2 milyar dolardan bugün 4,9 milyar dolara çıktı. Tether, Algorand, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni ve Tron ile çalışıyor.

Aave CEO'su Stani Kulechov şunları söylüyor:

“USDT piyasadaki en büyük stabilcoin ve DeFi alanı içinde büyük miktarda likidite getiriyor. Aave ile birlikte, bu flash krediler, borç verme ve borçlanma yoluyla DeFi kompozisyonunun önyüklenmesine yardımcı olacaktır. ”

 Aave, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve LEND tokenı tarafından yönetilen merkezi olmayan, izinsiz ve saklamayan bir borç verme protokolüdür. 16 farklı varlığı destekleyen hızlı büyüyen platformun, Tether'ın tanıtımıyla birlikte gelişmiş likidite seviyeleri görmesi muhtemel.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ