Opera tarayıcı tabanlı Ethereum satın alma sistemi geliştirdi.

Popüler Tarayıcı Android Cüzdanına Kripto Para Satın Alma Hizmeti Ekliyor

Opera'nın android kullanıcıları artık tarayıcı tabanlı cüzdan üzerinden Ethereum satın alabilecek. Dünyadaki popüler tarayıcılardan olan Opera android kullanıcılarının Ethereum'u doğrudan tarayıcı tabanlı cüzdanından satın almalarına izin verdiğini açıkladı. Milyonlarca kullanıcısı bulunan internet, tarayıcısı yeni hizmeti için kripto para borsası Safello ile ortaklık yaptığını da belirtti.

Operanın kullanıma sunduğu bu özellik İsveç'teki büyük bankaların bir araya gelerek oluşturduğu bir para transfer sistemi  olan Swish de dahil olmak üzere güvenilir ödeme ağlarının yanı sıra, kredi kartı ve banka kartlarıyla yapılan ödemelere de izin verecek.

İsviçrenin Finansal Denetleme Kurumuna kayıtlı olan Safello, İsveç'te BankID ve Danimarka'da NemID vatandaşlık tanımlama sistemi üzerinden alışveriş yapan kullanıcıları doğrulayacaktır. Opera'ya göre bir cüzdanın Ethereum ile doldurulması ''bir dakikadan az'' sürmeli.

Lansmanda belirtildiği üzere Ethereum satın alma işlemini şu anda sadece İsveç, Norveç ve Danimarkada yaşayan kullanıcılar yapabilecek.

Operanın yetkililerinden Charles Hamel şöyle dedi:

“Kripto paralar için bir sonraki önemli aşamanın kullanımdan geleceğini ve daha hızlı bir şekilde benimsenmesi için, hızlı satın alınması ve kullanımı kolay olması gerektiğini düşünüyoruz.”

Buna ek olarak yapılan açıklamada İsveç'teki kullanıcılar Safellodan sınırlı bir süre için % 2,5 indirim ücreti alırken, Norveç ve Danimarka'daki kullanıcılar % 5 indirim ücreti alacaklar.

Popüler internet tarayıcısı Opera geçtiğimiz yılın Aralık ayında ''Web 3-ready'' android tarayıcı tabanlı cüzdanını başlattı. Operanın başlatmış olduğu bu cüzdan Ethereum ve ERC-20 standartlarını kullanan diğer kripto para birimlerini de destekleyecek.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ