Şubat ayının ortalarında, kripto para piyasası (XRP dahil) iyi bir yükseliş sergilerken duygular da coşkuluydu.

Şubat ayının ortalarında, kripto para piyasası (XRP dahil) iyi bir yükseliş sergilerken duygular da coşkuluydu. O zaman Bitcoin’in yarılanmaya kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ 'ı geçmesini bekleyen coşkulu bir Bitcoin yatırımcıları vardı.

O sıralar, önde gelen bir kripto tüccarı aşağıdaki grafiği paylaştığında, o zaman 0.27 $ olan XRP'nin 0.13 ila 0.15 $ arasında bir “potansiyel uzun vadeli dip” e doğru% 50 oranında düşme eşiğinde olduğunu hissettiğinde, birçok kişi duyguyu kullandı.


Ancak, sadece bir ay sonra, koronavirüsün tüm küresel pazarlara saldığı korkular nedeniyle büyük bir servet kanaması gördüğü, meşhur Kara Perşembe kazasında XRP 0.13 $’a düştüğünde tahmininin doğru olduğu kanıtlandı.

Peki bundan sonra sırada ne var?

XRP Daha Düşük Seviyelere Gidecek

0.13 dolara doğru düşüşü doğru bir şekilde bilen popüler trader’a göre  XRP şu anda bir Elliot Wave düzeltmesinin ortasında bulunuyor. Bu durum kripto para biriminin 0.08-0.09 dolara düşmesine neden olacak hatta 2020’nin ortalarında daha sonra uzun vadeli bir dip oluşturmak için 0.05-0.06 $ 'a kadar düşecek.

İkinci aralık, 2017 rallisi sırasında kripto para birimi için direnç olarak hareket etti ve bu, tek basamaklı sentlere düştüğünde XRP'nin düşeceği olası bir yer haline geldi.

Tüm Gözler Bitcoin’de

Her ne kadar trader çağrılarının tarihsel emsali XRP'nin bu seviyeyi test etmeye başladığını öne sürse de, Bitcoin fiyatındaki bir ralli bunu değiştirebilir. Sonuçta, BTC kripto para piyasasının geri kalanını yönetiyor.

Ve şu anda, şu anda amiral gemisi kripto para biriminde yükselişin olması için birçok neden bulunuyor.

Eski bir kurumsal trader olan Messari'den Qiao Wang, yakın zamanda Coinbase Pro için Bitcoin sipariş defterini gösteren aşağıdaki resmi paylaştı.

Diğer borsaları temsil etmemekle birlikte, Bitcoin'e teklif veren satışlardan daha fazla trader olduğu son derece açık durumda. Orada yaklaşık 24.000 BTC değerinde sipariş, 2.000 $ sipariş fiyatına ve sadece 4.000 BTC değerinde 12.000 $’lık emir bulunuyor. Wang, verilere atıfta bulunarak “bundan daha uzun vadeli bir yükseliş elde edemeyeceğini” yazdı.

 Dahası, deneyimli bir trader ve saygın bir analist olan Peter Brandt, kripto paraların değerindeki son rallinin Bitcoin'in bir kırılma paterni kaydetmesine izin verdiğini ve daha fazla baş aşağı gidebileceğini düşündüğünü açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ