Kripto para dünyasında golden cross gerçekleştiğinde bütün yatırımcıları bir heyecan kaplamaya başlıyor.

Popüler Türk Trader Golden Cross Uyarısında Bulundu

Kripto para dünyasında golden cross gerçekleştiğinde bütün yatırımcıları bir heyecan kaplamaya başlıyor. “Altın Kesişim” anlamına gelen Golden Cross Bitcoin, foreks, altın ve hisse senedi piyasalarında sadece hareketli ortalamalara bakarak yorum yapılan bir trend değişimi göstergesidir. En sık kullanılan göstergesi 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamanın kesişmesi olarak yorumlanmaktadır.

Yükselişin habercisi olan Golden Cross ile ilgili olarak geçtiğimiz haftalarda popüler Türk Trader Ahmet Solmaz bir tweet atmış ve “Golden Cross herkesi heyecanladırdığı gibi beni de heyecanlandırıyor” demişti. Açıklamalarının devamında “Ama Günlükte gelen bu kesişim oldukça geç bir sinyal oluyor, sinyal geldiğinde hali hazırda yükseliş gelmiş oluyor yada eğer devam edecekse bile MA(200) tekrardan test edip yoluna devam edebiliyor” vurgusunda bulunmuştu.

Bitcoin’de dün meydana gelen düşüşten sonra Solmaz yatırımcıları uyararak  “Golden Cross kesişimi çok değerli bir kesişim ama gazada gelmemek lazım. Sizi uyardığımda fiyat 10.000 doların üstündeydi ve trend yukarı görünüyordu. Golden Cross olduğunda sizi gaza getirip elindeki malı size satanlar artık mallarını geri yerine koymaya başlayacaktır” vurgusu yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ